Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Capital Partners

11.12.2018

 

 

Producent gry Total Tank Simulator blisko debiutu giełdowego

Noobz from Poland S.A. (NfP) podpisała umowę z autoryzowanym doradcą i w I kw. 2019 r. planuje złożyć wniosek o dopuszczenie akcji do notowań na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy. Po pozyskaniu 1,65 mln PLN w lipcu br. z emisji nowych akcji spółka nie planuje przeprowadzania kolejnych rund finansowania w przewidywalnej przyszłości. Na początku przyszłego roku swój komercyjny debiut ma mieć też pierwsza gra stołecznego studia - Total Tank Simulator (TTS) w wersji PC/Mac. Jest to oparty na fizyce strategiczny symulator bitew, osadzony w realiach II wojny światowej.

- Za nami już testy wewnętrzne, grudzień to testy wersji beta na zamkniętej grupie graczy. Możliwe, że nawet szybciej od naszych akcji na NewConnect zadebiutuje gra. Pod koniec miesiąca będziemy gotowi wskazać finalną datę premiery Total Tank Simulator – mówi Jarosław Kotowski, prezes Noobz from Poland.

Materiały dotyczące TTS zostały odtworzone w serwisie YouTube 33 mln razy, a gra spotyka się z dobrym przyjęciem zarówno przez influencerów, jak samych graczy. Ostatnia wersja demo TTS została opublikowana w serwisie Steampowered i w światowym rankingu wersji demo gier znajdowała się przez blisko miesiąc w top10, a maksymalnie zajmowała nawet pozycję nr 2. Ranking wersji demo jest tworzony przez Steam w oparciu o liczbę grających w grę, zatem wysoka pozycja TTS potwierdza, że gra już na tym etapie ma liczne grono fanów.

- Przeanalizowaliśmy ponad 200 tytułów, których dema były ostatnio dostępne w serwisie Steam i dla których mamy już dane o sprzedaży finalnej wersji za pierwszy rok. Zaobserwowaliśmy bardzo wysoką korelację popularności wersji demo z faktyczną sprzedażą finalnych wersji gier. Estymowana na tej podstawie sprzedaż TTS to kilkaset tysięcy kopii w pierwszym roku - wskazuje prezes NfP.

- Każde sprzedane 100 tysięcy egzemplarzy przy kursie 3,5 zł za dolara oznacza 3,5 mln PLN, co przy 30% prowizji Steam daje wpływ do spółki na poziomie blisko 2,5 mln PLN. Powstanie TTS kosztowało nas około 1,5 mln PLN, zakładamy także praktycznie bezkosztowy marketing na skalę globalną, oparty na mediach społecznościowych i blogo-, vlogosferze – dodaje Jarosław Kotowski.

Zespół NfP zakłada debiut wersji konsolowej TTS w kilka miesięcy od debiutu wersji PC/Mac, podobnie jak tryb Sandbox, umożliwiający graczom tworzenie własnych bitew. Spółka zamierza również rozpocząć prace nad nową grą w I półroczu 2019 roku.

- Interesują nas wysokiej jakości gry strategiczne, zarówno te duże z cyklem produkcji 2-3 lata, jak również te produkowane nisko kosztowo. Kolejna gra będzie z założenia mniejszym projektem, który już po kilku miesiącach prac powinien generować cash flow. Nie chcemy na razie zdradzać szczegółów – mówi prezes Kotowski.

- Biorąc pod uwagę zainteresowanie społeczności graczy, uważamy, że gra Total Tank Simulator będzie komercyjnym sukcesem i bazą do dalszego rozwoju Noobz from Poland. Jesteśmy pod wrażeniem tego, co udało się osiągnąć Jarkowi i Julkowi, twórcom studia Noobz from Poland. W ostatnich dwóch latach powstała nie tylko gra TTS, ale zbudowano profesjonalny zespół, co rokuje nie tylko na sukces jednej gry, ale również na powtarzalny model biznesowy – mówi Adam Chełchowski, prezes TFI Capital Partners, będącego od 2017 roku jednym z istotnych akcjonariuszy NfP.

Inwestycja TFI Capital Partners w NfP wpisuje się w strategię oparcia portfela inwestycyjnego o wyselekcjonowane podmioty zarówno z tradycyjnych sektorów gospodarki, jak również z zakresu nowych technologii, w tym gier komputerowych (np. giełdowy 11bit). W portfelu private equity CP FIZ znajdują się m.in. światowy lider technologii zautomatyzowanej fotografii produktowej Orbitvu oraz oferująca innowacyjny kasoterminal firma iPOS.

 

 

***

Noobz from Poland

Producent gier, założony w 2016 roku przez Jarosława Kotowskiego i Juliusza Kopczewskiego – doświadczonych informatyków i pasjonatów tworzenia gier komputerowych, którzy postanowili w efektywny ekonomicznie sposób produkować światowej klasy gry, wykorzystując zarówno swój potencjał, jak również szanse, jakie stwarza otoczenie biznesowe.

Pierwszą grą, stworzoną przez Noobz from Poland, jest Total Tank Simulator. Premiera tego strategicznego symulatora bitew w realiach II wojny światowej planowana jest w I kw. 2019 r. Wersja demonstracyjna znalazła się przez miesiąc w top10 serwisu Steam, dochodząc do 2. miejsca, a gra zbiera pozytywne recenzje influencerów.

W gronie akcjonariuszy Noobz from Poland są założyciele spółki, a także m.in. giełdowa firma z branży gier komputerowych QubicGames oraz TFI Capital Partners. Spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect warszawskiej GPW w I kw. 2019 r.

noobzfrompoland.com

 

TFI Capital Partners

TFI Capital Partners to niezależny podmiot inwestycyjny skoncentrowany ma zarządzaniu funduszami zgodnie ze strategicznymi podejściami inwestycyjnymi absolute return i private equity. Właścicielem TFI Capital Partners jest notowana na GPW spółka Capital Partners, od 15 lat wspierająca rozwój polskich przedsiębiorstw.

Zespół inwestycyjny TFI Capital Partners składa się z wysokiej klasy profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem rynkowym, popartym licznymi sukcesami. Z TFI współpracują również renomowani doradcy finansowi, biznesowi i prawni, którzy uczestniczą w budowaniu wartości przedsięwzięć z portfela inwestycyjnego.

tficp.pl

 

Wróć

Nasi klienci