Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Capital Partners, Wideo

04.10.2017

 

CP FIZ rozbudowuje wzrostowy portfel inwestycji

Podczas tradycyjnego kwartalnego spotkania zespołu TFI Capital Partners z inwestorami CP FIZ zostały przedstawione wyniki subfunduszy po III kw. 2017 r. oraz została omówiona sytuacja portfela inwestycyjnego CP FIZ (w tym przykładowe pojedyncze inwestycje), jak również tematem rozmów był jego potencjał w kolejnych okresach. 

- Wycena certyfikatów inwestycyjnych w ostatnim kwartale była wynikiem w głównej mierze negatywnej kontrybucji wyceny jednej z naszych spółek portfela private equity – Symbio Polska oraz niestandardowej sytuacji na GPW w postaci przeciwnych trendów kursów dużych i małych spółek – powiedział Adam Chełchowski, Prezes Zarządu TFI Capital Partners.

tl_files/klienci/nowy/Capital Partners/4.10.2017_CP_2.jpg- W Symbio podjęliśmy już działania korygujące w zakresie zarządzania, a spółka i rynek certyfikowanej żywności ekologicznej mają ogromny potencjał. Z kolei duża relatywna słabość mniejszych spółek z GPW stwarza wiele okazji inwestycyjnych. W dalszym ciągu stawiamy na ten segment rynku ze względu na inwestowanie w wartość w ramach strategii absolute return – dodał Prezes Chełchowski.

Konrad Korobowicz, Wiceprezes Zarządu Capital Partners i Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej TFI Capital Partners, opowiedział zebranym o dynamicznym rozwoju spółek z portfela private equity – Orbitvu (zautomatyzowana fotografia produktowa) oraz iPOS (innowacyjny kasoterminal).

Jednocześnie CP FIZ finalizuje relatywnie dużą transakcję w ramach portfela private equity, dotyczącą firmy ze „starej” gospodarki (realizacja dywersyfikacji inwestycyjnej między firmy nowych technologii i firmy o tradycyjnym profilu biznesowym).

Zachęcamy do obejrzenia nagrania wideo, dostępnego poniżej, w którym znajduje się więcej informacji.

Prezentacja - link

 

 

Wróć

Nasi klienci