Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

City Interactive

08.11.2012

CITY INTERACTIVE STWORZY GRĘ NA KOLEJNĄ GENERACJĘ KONSOL

 

Warszawa, Polska, 6 listopada 2012 – City Interactive ma przyjemnośc poinformować, że bydgoskie studio firmy, pracujące w tej chwili nad grą Alien Fear, już wkrótce rozpocznie prace nad następną grą akcji  FPS, która ukaże się na platformach kolejnej generacji konsol firm Microsoft i Sony.

 

City Interactive jest firmą, która przez cały czas trzyma rękę na pulsie rynku gier. Decyzja o rozpoczęciu prac nad pionierskim projektem jest zatem naturalną konsekwencją polityki producenckiej i wydawniczej firmy. City Interactive, od dawna specjalizujące się w bestsellerowych grach typu FPS (Sniper: Ghost warrior to niemal 3 miliony sprzedanych egzemplarzy), zamierza dostarczyć pierwszą strzelaninę polskiej produkcji na rynek nowych konsol.

 

"Mamy młody, bardzo zdolny zespół, ktory jest już gotowy, by pracować nad grą przeznaczoną na konsole nowej generacji. Mamy mnóstwo pomyslów czym skusic graczy.” – powiedział Marek Tymiński, szef City Interactive – „Cieszę się, że to wlaśnie ten team stal się pierwszym naszym wewnetrznym zespolem, który bedzie pracowal nad grą na nowe konsole."

 

Więcej informacji dotyczących nowego projektu podamy już wkrótce.

 

 

# # #

O City Interactive: City Interactive to międzynarodowy wydawca oraz największy polski producent gier komputerowych na komputery osobiste i konsole, w tym Xbox 360, Playstation3, Nintendo Wii oraz Nintendo DS. Długofalowa strategia zagwarantowała skuteczną ekspansję na międzynarodowe rynki. Poza siedzibą w Warszawie, City Interactive otworzyło studia w Rzeszowie, Bydgoszczy, Poznaniu oraz za granicą, w Londynie i Bukareszcie. Powstały również biura firmy w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Obecność na 40 rynkach i pięciu kontynentach sprawia, że City Interactive postrzegane jest jako jedna z najszybciej rozwijających się firm w branży. City Interactive zatrudnia obecnie blisko 200 osób. W czerwcu 2010 na rynku pojawiła się największa produkcja City Interactive - Sniper: Ghost Warrior. Gra odniosła olbrzymi sukces, do dnia dzisiejszego sprzedając się w liczbie ponad 2 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Wróć

Nasi klienci