Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

City Interactive

02.07.2013

SII poleca City Interactive

Zapraszamy do zapoznania się z raportem na temat spółki City Interactive SA przygotowanym przez analityków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Spis treści:

  1. Profil spółki
  2. Akcjonariat
  3. Ocena jakości komunikacji spółki z rynkiem
  4. Analiza i perspektywy sektora/branży - pozycja spółki
  5. Analiza wyników finansowych
  6. Ocena przyszłych wyników
  7. Analiza porównawcza
  8. Analiza techniczna
  9. Podsumowanie raportu i wnioski

 

Notka prasowa

 

Profil spółki

City Interactive jest producentem i wydawcą gier wideo na terenie kraju i na całym świecie. Największym hitem, który spółka stworzyła jest gra „Sniper: Ghost Warrior”. Jej sprzedaż globalnie sięgnęła ponad 3 mln egzemplarzy. Dzięki niej City Interactive stał się rozpoznawalnym producentem gier zarówno na konsole XBOX, PlayStation i Nintendo oraz na komputery PC. Moce wytwórcze firmy w postaci studiów projektowych działają w 5 lokalizacjach – Warszawa, Bydgoszcz, Rzeszów oraz na terenie Niemiec i Rumunii. Za naszą zachodnią granicę City Interactive zleca część produkcji na zasadach outsourcingu, a rumuńskie studio polska spółka założyła w 2011 roku.

 

„Sezonowość” wyników finansowych

Wyniki finansowe badanej spółki pokazują specyfikę branży. Znaczna zwyżka przychodów i zysków generowana jest w okresach, w których odbywa się premiera kluczowych gier. W pozostałych okresach znaczną przewagę mają koszty działalności spółki, które dotyczą przede wszystkim prac deweloperskich nad nowymi tytułami. Zasadę tę pokazuje rok 2012 r., który charakteryzował się brakiem znacznej premiery (strata w tym okresie wyniosła 19,8 mln zł oraz pierwszy kwartał 2013 r. (zysk 24,2 mln zł) z debiutem długo oczekiwanego, kluczowego dla firmy hitu.

 

W jakie zyski „zagramy” w przyszłości ?

W najbliższych okresach City Interactive planuje wydać cztery znaczące gry, z którymi wiąże duże nadzieje i nad którymi już teraz trwają prace. Jeszcze w tym roku zadebiutuje „Alien Rage”. Rok później zostaną wydane „Enemy Front” oraz „Lords of the Fallen”, a w 2015 r. trzecia część Snipera. Wszystkie tytuły to różnego rodzaju strzelanki, czyli gatunek gier, w którym polski producent ma największe doświadczenie. Dodatkowe korzyści powinny również przynieść różnego rodzaju dodatki do Sniper 2.

 

Jakie są główne składniki majątku spółki? Jak konstruowane są umowy dystrybucyjne gier? Jakie wnioski płyną z analizy porównawczej z CD Projekt Red? Co podpowiada analiza techniczna? Na te i wiele innych pytań odpowiada raport SII dostępny na stronie www.sii.org.pl.

Wróć

Nasi klienci