Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Cormay

25.04.2013

Data: 25.04.2013

Miejsce: Lublin

Temat: Inwestycje PZ Cormay w specjalnej strefie ekonomicznej

 

PZ Cormay w specjalnej strefie ekonomicznej w Lublinie

 

PZ Cormay S.A. zakupiła działkę w SSE Euro-Park Mielec oraz otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Lublin podczas uroczystej konferencji prasowej w lubelskim ratuszu.

Przed konferencją prasową Prezydent Lublina Krzysztof Żuk i Tomasz Tuora, Prezes Zarządu PZ Cormay SA, podpisali akt notarialny przeniesienia własności nieruchomości, na której ma powstać zakład produkcyjny urządzeń i testów diagnostycznych.

Nowy zakład produkcyjny PZ Cormay SA powstanie na działce o powierzchni 3 ha, zlokalizowanej przy ul. Rataja w Lublinie. Spółka będzie wytwarzać w nim testy diagnostyczne wykorzystywane w chemii klinicznej i hematologii oraz unikalne w skali światowej analizatory krwi nowej generacji. Zgodnie z planami, budowa zakładu powinna zakończyć się w 2015 roku, a koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 54,5 mln zł. Zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie około 150 osób.

- Cieszę się, że tak uznana firma, firma z pierwszych stron gazet - największy producent i eksporter odczynników diagnostycznych w Europie Środkowej i Wschodniej - dostrzegł potencjał Lublina i zdecydował się właśnie tu zlokalizować swój zakład. Biotechnologia należy do grona branż uznanych z kluczowe dla rozwoju naszego miasta, a na inwestorach z tych sektorów zależy nam szczególnie. Jestem przekonany, że także Lublin ze swoim zapleczem badawczo- naukowym i wykwalifikowanymi kadrami będzie doskonałym partnerem dla spółkipowiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 - Na Lubelszczyźnie Grupa PZ Cormay jest obecna od początku istnienia, czyli od 28 lat. Doceniamy tutejszy klimat inwestycyjny oraz zaangażowanie i potencjał pracowników. Dlatego wybraliśmy Lublin również na miejsce budowy nowoczesnego zakładu produkcyjnego, w którym będą powstawały przełomowe analizatory krwi i dedykowane im testy. Pozwolą one na wykonanie w gabinecie lekarskim potrzebnych badań w kilkanaście minut z zaledwie jednej kropli krwi, pobranej na przykład z opuszka palca bez użycia igły. Co więcej, badania wykonane naszym analizatorem będą atrakcyjne kosztowo, a ich dokładność przewyższy obecne standardy laboratoryjne. W ten sposób Lublin będzie miał swój udział w zrewolucjonizowaniu światowej diagnostyki medycznej - powiedział Tomasz Tuora, Prezes Zarządu PZ Cormay SA.

Grupa PZ Cormay to notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie producent i dystrybutor najwyższej klasy odczynników diagnostycznych oraz aparatury medycznej, którego historia sięga roku 1985. Produkuje testy in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii, serologii grup krwi oraz immunologii. W swojej ofercie posiada automatyczne analizatory biochemiczne, hematologiczne oraz immunologiczne. Oferuje w pełni zautomatyzowane systemy do analizy parazytologicznej, mikrobiologicznej i elektroforezy, a także próżniowy system pobierania krwi. Grupa PZ Cormay oferuje swoje produkty pod cenionymi markami PZ Cormay, Orphée (Szwajcaria), Audit Diagnostics (Irlandia) oraz Diesse (Włochy). Innowacyjność Grupy PZ Cormay wspiera doświadczony, międzynarodowy zespół badawczo-rozwojowy, a jej produkty są eksportowane do ponad 150 krajów świata.

Istniejąca od 2008 roku Podstrefa Lublin, działająca w ramach mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej, obejmuje ponad 116 hektarów terenów zlokalizowanych w pobliżu lotniska i budowanej północnej obwodnicy miasta, w ciągu drogi ekspresowej S17. Do końca tego roku teren Podstrefy Lublin ma zostać w pełni uzbrojony. Obecnie w Podstrefie jest obecnych 20 firm, które uzyskały zezwolenie Ministra Gospodarki na działalność. 9 już funkcjonuje, pozostałe są w trakcie procesów inwestycyjnych. Wartość inwestycji deklarowanych przekracza 665 mln zł, a dotychczas zrealizowane nakłady to już ponad 450 mln zł.

tl_files/klienci/nowy/Cormay/tt1.jpg tl_files/klienci/nowy/Cormay/tt2.jpg

Wróć

Nasi klienci