Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Cormay

26.02.2014

Całą emisję obligacji PZ Cormay chce kupić mBank

 

PZ Cormay, producent odczynników i aparatury laboratoryjnej, poinformował o planowanej emisji trzyletnich obligacji. Spółka zdecydowała o wyemitowaniu papierów dłużnych o wartości nie przekraczającej 40 mln zł. Oferta jest niepubliczna i zostanie skierowana do mBanku. Oprocentowanie ma być ustalone w oparciu o stopy WIBOR 3M i 6M w zależności od częstotliwości wypłaty odsetek. Oprocentowanie będzie ponadto powiększone o marżę ustaloną na poziomie 3,75 proc. (375 punktów bazowych) .

 

Cel emisji to uzyskanie kwoty potrzebnej do przejęcia, przez spółkę zależną Orphee, pozostałych 50 proc. udziałów we włoskiej firmie Diesse. Cena jaka pozostała do zapłacenia za resztę udziałów to 15 mln euro, czyli około 62 mln zł. Z zeszłorocznej emisji akcji Orphee pozyskała na ten cel 36,8 mln zł brutto. Poza tym, celem planowanej emisji obligacji jest również refinansowanie zadłużenia w ramach Grupy.

 

PZ Cormay ma przed sobą również emisję akcji z zachowaniem prawa poboru, którą zaakceptowali akcjonariusze zgromadzeni 21 lutego na NWZA. Za każde trzy posiadane akcje PZ Cormay będzie przysługiwać prawo kupna jednej nowej akcji za 3,4 zł (dniem prawa poboru jest 20 maja). Spółka planuje w ten sposób pozyskać 36 mln zł, które przeznaczy m.in. na budowę zakładu produkującego BlueBoxa. Spółka inwestycję szacuje na 55 mln zł, z czego 20 mln zł to przyznana dotacja z funduszy unijnych.

 

Dowiedz się więcej w "Parkiecie" z dnia 26.02 ze strony 5.

Wróć

Nasi klienci