Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Cormay

10.07.2014

Prezes Tuora zapowiada lock-up na akcjach PZ Cormay i Orphee.

Gazeta Giełdy „Parkiet” zainteresowała się ostatnimi spadkami notowań akcji PZ Cormay (od 20 czerwca zniżyły się o 25 proc.). Główną przyczyną tej sytuacji była sprzedaż akcji przez prezesa PZ Cormay. Pozory jednak są tu mylące. Tomasz Tuora wyjaśnił bowiem, że zdecydował pozbyć się akcji spółki tylko dlatego, aby zgromadzić fundusze na udział w zbliżającej się emisji zależnej spółki Orphee. Sprzedaż akcji zmniejszyła udział prezesa w kapitale PZ Cormay z 23,3 do 20,6 proc. Prezes zaznaczył, że dodatkowo zamierza w nadchodzącej emisji zaangażować własne środki.

Gazeta sugeruje, że tak zdecydowany spadek notowań akcji nie spodobał się akcjonariuszom PZ Cormay. Gównie chodzi tu o fundusz Total FIZ, posiadający 19,9 proc. kapitału spółki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich akcjonariuszy, w celu zapewnienia jasnej, przejrzystej sytuacji, prezes Tuora zapowiedział dokonanie lock-upu na posiadanych akcjach Cormaya i Orphee do końca 2015 r. (po udanej emisji Orphee). Taka decyzja powinna przekonać inwestorów, planujących wziąć udział w emisji. Orphee zamierza pozyskać z emisji prywatnej około 35 mln zł. W środę zostały zakończone spotkania z inwestorami i, pomimo trudnego rynku, zainteresowanie jest spore. Orphee jest postrzegana jako dobra spółka działająca na atrakcyjnym rynku. Dodatkowym argumentem, mogącym mieć decydujące znaczenie dla inwestorów jest niska wycena szwajcarskiej spółki, co potwierdził analityk, z którym rozmawiał „Parkiet”.

- Po przeprowadzeniu najbliższej emisji akcji, służącej zakończeniu procesu przejmowania włoskiej spółki Diesse, Orphee nie będzie w przewidywalnej przyszłości potrzebowała dodatkowego finansowania zewnętrznego – podkreślił prezes Tuora.

 

Więcej w GG „Parkiet” z dn. 10.07.2014, str. 6 oraz na stronie www.parkiet.com

Wróć

Nasi klienci