Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Cormay, Voxel, WDM

17.09.2013

Data: 16-17 września 2013 r.

Miejsce: Warszawa, Sala Notowań GPW

Temat: Biotechnologia, farmacja, medycyna i inwestycje w te sektory, prezentacja najciekawszych spółek, potencjał zysków spółek life science

 

Duży sukces pierwszej edycji Global Life Sciences Conference in Warsaw

 

Innowacyjne, zaawansowane technologicznie biznesy oferują inwestorom niezwykle wysoki potencjał wzrostu wartości. Jakie spółki wyglądają pod tym względem najciekawiej? Które firmy są już na GPW, a które się wybierają? Na jakie ryzyka trzeba uważać i jak je wycenić? To tylko niektóre z kwestii, z jakimi mieli do czynienia uczestnicy pierwszej edycji Global Life Sciences Conference in Warsaw. Oprócz osób zgromadzonych w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, w konferencji - dzięki ciągłej transmisji on-line - uczestniczyło również ponad 500 analityków i zarządzających, zarówno z naszego regionu, jak również z Europy Zachodniej i USA. Wiedzą z inwestorami i menedżerami spółek dzielili się międzynarodowi eksperci, a w trakcie konferencji jej uczestnicy nawiązali liczne kontakty biznesowe.

Wśród spółek zagranicznych, które uczestniczyły w konferencji (USA, Kanada, Australia), znalazła się spółka Milestone. Wprowadza ona na rynek przełomowy system do znieczulania zewnątrzoponowego i w najbliższych miesiącach planuje zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Wśród spółek z Polski największym zainteresowaniem cieszyły się wystąpienia Voxela, krajowego lidera w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w medycynie (sieć pracowni diagnostyki obrazowej ze skanerami PET-CT, urządzenie Gamma Knife do m.in. bezoperacyjnego niwelowania guzów mózgu, dystrybucja sprzętu medycznego, IT dla szpitali) oraz PZ Cormay, międzynarodowej grupy diagnostyki in-vitro, oferującej najwyższej klasy analizatory i odczynniki z zakresu m.in. hematologii, biochemii, mikrobiologii, wskaźnika OB i immunologii. Grupa Cormay planuje również wprowadzić na rynek rewolucyjny analizator biochemiczny POCT BlueBox, który z jednej kropli krwi wykona cały panel badań rutynowych podczas wizyty u lekarza.

Organizatorami GLSC in Warsaw byli Grupa DM WDM (licencjonowany dom maklerski notowany na rynku głównym GPW) oraz Filipex Enterprises, reprezentujący Grupę Wedbush (największy prywatny podmiot finansowy na Zachodnim Wybrzeżu USA). Wśród partnerów tego wydarzenia można wymienić Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, Deloitte, Wedbush Securities Europe, Kancelarię Gessel, a także agencję relacji inwestorskich P&L. Patronat medialny nad konferencją sprawowały następujące redakcje: Gazeta Giełdy „Parkiet”, GPW Media oraz ISB News.

Informacje o konferencji, nagrania wideo poszczególnych jej fragmentów oraz prezentacje większości spółek-uczestników można znaleźć pod adresem: www.lscwarsaw.pl

tl_files/klienci/nowy/16-17.09 GSLC (1).jpg

tl_files/klienci/nowy/16-17.09 GSLC (2).jpg

tl_files/klienci/nowy/16-17.09 GSLC (3).jpg

tl_files/klienci/nowy/16-17.09 GSLC (6).jpg


Wróć

Nasi klienci