Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Excellence

19.02.2018

Od private label po silną markę – rozmowa z Dariuszem Polinceuszem, prezesem zarządu Excellence

Excellence to firma kojarzona jako producent syropów i napojów private label. Dziś spółka wyrasta na napojowego innowatora markowych produktów. Główne cele na bieżący rok to rozwój oferty ze szczególnym naciskiem na produkty bio, penetracja rynku tradycyjnego oraz rozwój eksportu.

Na łamach serwisu www.portalspozywczy.pl ukazał się obszerny wywiad z Dariuszem Polinceuszem, prezesem zarządu Excellence. W rozmowie prezes Polinceusz przybliża historię spółki, a także obecną sytuację w firmie i plany na przyszłość. Rynek syropów w Polsce ma obecnie wartość ok. 350 mln zł, a udział Excellence w tym ryku można szacować na ok. 13 proc. Co więcej, w ostatnich kwartałach dynamika wzrostu to ok. 20 proc. przy stabilnym rynku. Tak wysoki wzrost determinował rozwój asortymentu w sieciach handlowych, zarówno pod własnymi markami, jak i pod markami sieci.

Plany na najbliższą przyszłość zakładają wzrost organiczny. Rozwój linii wytwórczych ma na celu zwiększanie wydajności produkcji. Trwają prace nad unowocześnianiem parku maszyn i automatyzacją produkcji. Ważnym aspektem rozwoju spółki jest zwiększanie sprzedaży eksportowej. Excellence jest już obecny w USA, Niemczech, Bułgarii, Mongolii, na Litwie, Słowacji i Ukrainie.

Więcej:

http://www.portalspozywczy.pl/napoje/wiadomosci/od-private-label-po-silny-wlasny-brand-rozmowa-z-napojowa-firma-excellence,155176.html

http://www.portalspozywczy.pl/napoje/wiadomosci/excellence-polacy-regularnie-uzywaja-syropow-wartosc-kategorii-siega-350-mln-zl,155177.html

 

Wróć

Nasi klienci