Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Excellence

16.05.2018

Excellence inwestuje w moce produkcyjne i automatyzację oraz w ekspansję w kanale tradycyjnym

Notowany na warszawskiej Giełdzie (rynek NewConnect) wiodący producent naturalnych syropów owocowych zanotował w pierwszym kwartale 2018 roku 12,4 mln PLN przychodów, co oznacza wzrost o ponad 24% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku.

- Tak wysoką dynamikę wzrostu zawdzięczamy z jednej strony szerokiej – i jednocześnie nadal poszerzanej – ofercie produktowej, która trafia w gusty klientów, a z drugiej strony ekspansją sprzedażową. Rozwijamy sprzedaż do sieci handlowych, gdzie jesteśmy już liderem naszej branży, jak również rośniemy w eksporcie, a dodatkowo rozpoczęliśmy sprzedaż poprzez sklepy tradycyjne – mówi Dariusz Polinceusz, Prezes Zarządu Excellence SA.

- To właśnie przede wszystkim rozwój skali działalności, inwestycje we wzrost mocy produkcyjnych i automatyzację procesów wytwórczych oraz rozpoczęta od początku roku ekspansja sprzedażowa w kanale tradycyjnym poprzez zespół doświadczonych handlowców odpowiadają za wzrost wykazywanych kosztów. Inwestujemy, aby w kolejnych okresach zarabiać zdecydowanie więcej niż obecnie – dodaje Dariusz Borowski, Członek Zarządu ds. Finansowych w Excellence SA.

W rozwoju oferty produktowej Excellence skupia się na produktach bio oraz o właściwościach prozdrowotnych. W ostatnim czasie na sklepowe półki trafił np. syrop klonowy bio, syrop z agawy bio czy innowacyjne napoje z serii Bazil z zawieszonymi w nich nasionami bazylii.

***

Excellence SA to jeden z czołowych wytwórców naturalnych syropów owocowych i barmańskich w Polsce, a także producent wód i napojów oraz suplementów diety w postaci płynnej.

Spółka zapewnia najwyższą jakość produktów i ich bezpieczeństwo, co potwierdzają liczne  certyfikaty – BRC (British Retail Consortium), IFS (Global Food Safety Initiative), FDA (Agencja ds. Żywności i Leków USA) i GMP. Produkty Excellence pod własnymi markami oraz pod markami sieci handlowych można znaleźć w całej Polsce w takich punktach sprzedaży, jak Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour, E.Leclerc, Makro, Netto, Piotr i Paweł, w sieciach stacji paliw, m.in. Orlen i BP, jak również w handlu tradycyjnym. Dysponując silnym zespołem R&D i nowoczesnym systemem jakości, spółka szybko została liderem w dostawach syropów do sieci handlowych w Polsce. W portfolio wyrobów Excellence znajdują się naturalne syropy owocowe sprzedawane pod marką Excellence, a także barmańskie i do kawy (spółka jest właścicielem prestiżowej marki Monzini) w szerokiej gamie smaków i opakowań, woda mineralna Strykowianka, wody funkcjonalne (w tym marki Runner), innowacyjne napoje Bazil z nasionami bazylii.

Nazwa Excellence (po angielsku „doskonałość”) jest związana z mottem spółki - "Dążenie do doskonałości", które odzwierciedla nie tylko cele zespołu Excellence, ale również program rozwoju, zarówno w zakresie organizacji firmy, jak również w obszarze nowych kategorii produktowych.

Historia działalności Excellence sięga roku 1992, a założyciel firmy – Pan Marcin Ciecierski – jest największym akcjonariuszem spółki. Od września 2014 roku akcje Excellence SA są notowane na rynku NewConnect warszawskiej GPW. Więcej informacji: www.syropy.eu oraz www.syropy.biz

 

Wróć

Nasi klienci