Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Excellence

09.01.2018

Excellence rozszerza portfolio o innowacyjne napoje
Bazil z nasionami bazylii - są już dostępne na stacjach BP

Notowany na warszawskiej Giełdzie (rynek NewConnect) wiodący producent naturalnych syropów owocowych wprowadził do oferty rynkową nowość – prozdrowotne napoje z zawieszonymi w nich nasionami bazylii.

- Innowacyjne napoje Bazil są efektem prac naszego działu R&D, zainspirowanego dalekowschodnimi produktami o podobnym formacie. Postawiliśmy na znaną i lubianą przez Polaków bazylię, której nasiona zawierają wiele korzystnych dla zdrowia składników. Nasza nowa marka odpowiada jednocześnie na trend zdrowego odżywiania i rozwój rynku żywności funkcjonalnej – mówi Dariusz Polinceusz, Prezes Zarządu Excellence SA.

Napoje Bazil zadebiutowały w butelkach o pojemności 225 ml w sklepach sieci stacji paliw BP, drugiej największej sieci tego typu w Polsce (na koniec III kw. br. 526 stacji). W sprzedaży znalazły się trzy orzeźwiające smaki - aloes i kiwi, granat i arbuz, mango i marakuja.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rynkowego debiutu napojów Bazil, szczególnie że przekroczyliśmy pierwotne plany sprzedażowe. W najbliższym czasie napoje Bazil powinny być dostępne w kolejnych punktach sprzedaży, w tym w popularnych sieciach handlowych – mówi Prezes Dariusz Polinceusz.

Nasiona bazylii, dzięki zawartości kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6, poprawiają pracę mózgu, nastrój i koncentrację. Są naturalnymi i bardzo efektywnymi przeciwutleniaczami, wpływającymi na opóźnienie procesu starzenia. Są także niskokaloryczne i wolne od cholesterolu.  Stanowią bogate źródło żelaza, manganu, potasu, miedzi, wapnia oraz potasu. Wspomagają również trawienie, a bogactwo zawartych w nasionach bazylii olejków eterycznych korzystnie wpływa na objawy przeziębienia i grypy.

W skład napojów Bazil wchodzi woda, soki z owoców pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych (BIO) i certyfikowane nasiona bazylii, a napoje słodzone są naturalnym cukrem oraz sokiem jabłkowym BIO. Warto podkreślić, że napoje Bazil powstają bez dodatku sztucznych aromatów czy konserwantów.

tl_files/klienci/nowy/Excellence/bazil-nowe-aloes(1) 225 ml.jpgtl_files/klienci/nowy/Excellence/bazil-nowe-granat(1) 225 ml.jpgtl_files/klienci/nowy/Excellence/bazil-nowe-mango(1) 225 ml.jpg

***

Excellence SA to jeden z czołowych wytwórców naturalnych syropów owocowych i barmańskich w Polsce, a także producent wód i napojów oraz suplementów diety w postaci płynnej.

Spółka zapewnia najwyższą jakość produktów i ich bezpieczeństwo, co potwierdzają liczne  certyfikaty – BRC (British Retail Consortium), IFS (Global Food Safety Initiative), Halal (Muzułmański Związek Wyznaniowy), FDA (Agencja ds. Żywności i Leków USA) i GMP. Produkty Excellence pod własnymi markami oraz pod markami sieci handlowych można znaleźć w całej Polsce w takich punktach sprzedaży, jak Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour, E.Leclerc, Makro, Netto, Piotr i Paweł, Żabka, jak również w sieciach stacji paliw, m.in. BP, jak również w handlu tradycyjnym. Dysponując silnym zespołem R&D i nowoczesnym systemem jakości, spółka szybko została liderem w dostawach syropów do sieci handlowych w Polsce. W portfolio wyrobów Excellence znajdują się naturalne syropy owocowe sprzedawane pod marką Excellence, a także barmańskie i do kawy (spółka jest właścicielem prestiżowej marki Monzini) w szerokiej gamie smaków i opakowań, woda mineralna Strykowianka, wody funkcjonalne (w tym marki Runner), innowacyjne napoje Bazil z nasionami bazylii, a także suplementy diety – napój Ding-Ding (poprawia potencję), syrop Garpina (gardło, górne drogi oddechowe i odporność) oraz seria syropów wspomagających leczenie górnych dróg oddechowych, jak również błon śluzowych górnych dróg oddechowych i przewodu pokarmowego.

Nazwa Excellence (po angielsku „doskonałość”) jest związana z mottem spółki - "Dążenie do doskonałości", które odzwierciedla nie tylko cele zespołu Excellence, ale również program rozwoju, zarówno w zakresie organizacji firmy, jak również w obszarze nowych kategorii produktowych.

Historia działalności Excellence sięga roku 1992, a założyciel firmy – Pan Marcin Ciecierski – jest największym akcjonariuszem spółki. Od września 2014 roku akcje Excellence SA są notowane na rynku NewConnect warszawskiej GPW. Więcej informacji: www.syropy.eu oraz www.syropy.biz

 

Wróć

Nasi klienci