Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Gant

03.12.2012

Gant Development korzystnie zmienia strukturę zadłużenia i intensyfikuje sprzedaż mieszkań na Śląsku

  • Krótkoterminowe obligacje serii I przekształcone w długoterminowy kredyt;
  • Obniżenie kosztów finansowania dzięki dużej wiarygodności finansowej;
  • Umożliwienie zintensyfikowania sprzedaży wynajmowanych mieszkań w zasobach na Śląsku.

 

Grupa Gant Development nabyła w celu przedterminowego umorzenia 339 tys. zabezpieczonych obligacji serii I (dwie transze), których pierwotny termin zapadalności przypadał na połowę przyszłego roku. Wartość transakcji to 35,45 mln zł (wraz z należnymi odsetkami). Jednocześnie Grupa zawarła z Bankiem Polskiej Spółdzielczości umowę kredytową o wartości 34,86 mln zł (nominał obligacji obu transz plus odsetki transzy II) z terminem spłaty do 28 listopada 2014 r. (4 lata).

 - Zamiana krótkoterminowych obligacji na długoterminowy kredyt na obecnym rynku to duży sukces. W naszym przypadku kredyt jest dodatkowo wyraźnie tańszy niż obligacje. To pokazuje, że jesteśmy silnym i wiarygodnym partnerem dla instytucji finansowychkomentuje Andrzej Szornak, Wiceprezes Zarządu Gant Development SA.

Zmiana struktury finansowania dotyczy inwestycji mieszkaniowych na Śląsku. Grupa Gant Development uzyskała możliwość zintensyfikowania sprzedaży lokali, które dotąd wynajmowała. Zasoby w Katowicach, Bytomiu i Piekarach Śląskich (Spółka Mieszkaniowa DOM oraz Agencja Nieruchomości Orzeł) to blisko 2 tys. mieszkań.

- Uporządkowaliśmy stan prawny tych nieruchomości, wydzieliliśmy lokale i przystąpiliśmy do ich sprzedaży. Kilkanaście mieszkań znalazło już nabywców pomimo hipoteki związanej z obligacjami. Teraz spodziewamy się licznych kolejnych transakcji, ponieważ kredyt, w przeciwieństwie do obligacji, możemy spłacać sukcesywnie, zwalniając z obciążeń hipotecznych poszczególne mieszkania i przekazując je nabywcom już z „czystą” księgą wieczystą – tłumaczy Wiceprezes Szornak.

 

 

***

GANT Development

Gant Development należy do ścisłej czołówki polskich firm deweloperskich, a wg rankingu CEE Construction jest numerem 3 w Europie Środkowej i Wschodniej pod względem liczby wybudowanych mieszkań w latach 2008-2012. Grupa Gant Development prowadzi przede wszystkim inwestycje w segmencie mieszkaniowym, ale posiada również w swoim portfolio projekty komercyjne (powierzchnie handlowe i biurowe) oraz portfel mieszkań na wynajem. Gant Development to także laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. w konkursie Mieszkaniowa Marka Roku czy „Dom, w których chciałbym mieszkać”. Więcej informacji na www.gant.pl oraz na pandl.pl/aktualnosci/tag/Gant.html.

 

 

Wróć

Nasi klienci