Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Gant

07.12.2012

Zachwyć się atmosferą domu i widokiem na Ślężę. Już od 450 tys. zł!

 

Takie hasło przyświecać będzie spotkaniom w ramach Dnia Otwartego na Osiedlu Słoneczne Żerniki, jaki organizuje Gant Development już w sobotę, 8 grudnia 2012 r. w Żernikach Małych pod Wrocławiem (zapewniony dojazd i poczęstunek). To okazja do zapoznania się z atrakcyjną ofertą podmiejskich domów, adresowaną do rodzin i tych klientów, którzy cenią sobie spokojne życie z dala od miejskiego zgiełku.

Osiedle „Słoneczne Żerniki” stanowi inwestycyjną odpowiedź na trend wychodzenia z miasta, potrzebę życia blisko natury, w uporządkowanej i przyjaznej urbanistycznie i architektonicznie przestrzeni. Dom jednorodzinny to naturalny sposób życia dla jednych lub spełnienie marzeń o optymalnej nieruchomości z dala od miejskiego zgiełku, z grillem w ogrodzie, poranną kawą na tarasie i dużym ogrodem, w którym widać odwieczny rytm przyrody - dla drugich. W bazującej na postulatach i ideach zrównoważonego rozwoju zabudowie osiedla „Słoneczne Żerniki”, każdy znajdzie odpowiedź na swoje potrzeby. Osiedle wyróżnia się przemyślanym podejściem do przestrzeni, czytelnym układem osiedlowych uliczek i rytmem zabudowy, dającym poczucie ładu i harmonii. Elegancki, ogrodzony teren stanowi nie tylko wyróżnik osiedla, ale też element troski o spokój i bezpieczeństwo mieszkańców. Duże działki (700 m2) to nie podmiejska namiastka ogródka, ale prawdziwy ogród i estetyczne wyzwanie, ale też gwarancja prywatności i komfortu.

- W różnorodnej ofercie inwestycji GANT Development Osiedle Słoneczne Żerniki stanowi ważną pozycję – mówi Artur Pietraszewski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w GANT Development S.A.

- Sektor domów jednorodzinnych stanowi dziś ponad 50% rynku nowych inwestycji mieszkaniowych. Z naszej perspektywy to rynek trudny, rozproszony, silnie zindywidualizowany, ale też obiecujący. Wielu naszych klientów dziś kupujących swoje pierwsze mieszkanie w segmencie popularnym, za kilka lat w naturalny sposób dążyć będzie do poprawy standardu zamieszkiwania. Jak pokazują nasze doświadczenia, duża część klientów rodzinnych stanie się wkrótce klientem rynku domów. Osiedle Słoneczne Żerniki jest więc dla nas nie tylko odpowiedzią na rynkowy trend wyjścia pod miasto, ale okazją do zdobycia niezbędnych dla dalszego rozwoju budownictwa podmiejskiego doświadczeń – dodaje Dyrektor Pietraszewski.

 

Przemyślane projekty

Określane jako „dwie siostry”  –  domy Kajka i Karolinka - to optymalne, rodzinne projekty domów podmiejskich,  wyróżniające się stonowaną, ponadczasową architekturą z podkreślającymi indywidualność detalami oraz elastycznymi i funkcjonalnymi układami wnętrz, w których może tętnić rodzinne życie. Podmiejski dom to przestrzeń, która daje poczucie wolności i komfortu, światło we wnętrzach i ciepło płonącego ognia w kominku.

- Takie też są nasze domy. Połączone dużymi, dwumiejscowymi garażami, tworzą czytelny fragment osiedlowej uliczki. Kajka i Karolinka, siostry bliźniaczki, a jakże różne pod względem charakteru.  Na 187 m2 powierzchni zaprojektowano typowo rodzinny salon, 3 komfortowe sypialnie, miejsce na gabinet, pracownię lub pokój zabaw, dwie łazienki. Z okien salonu i górnych tarasów rozciąga się wspaniały widok na górującą nad południowymi częściami Wrocławia i okolicami Ślężę – wymienia zalety domów Artur Pietraszewski.

Pierwsze domy zrealizowano w tradycyjnej technologii, z użyciem wysokiej jakości materiałów murowych, estetycznej dachówki i z troską o piękno detalu – drzwi, daszków, wykończeń balkonów, okien. Domy spełniać będą wszelkie normy energooszczędności przypisane do nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego, choć ze względu na użytą ciężką technologię nie są domami pasywnymi ani semipasywnymi.

- Zakładamy jednak, że użyte rozwiązania konstrukcyjne, zastosowane wydajne ogrzewanie gazowe, odpowiednie docieplenie połaci dachowych i świadome, zindywidualizowane podejście do nasłonecznienia,  pozwolą na ekonomiczną eksploatację domu nawet podczas długich zimowych miesięcy. W architekturze budynków i przestrzeni wykorzystano charakterystyczne dla Dolnego Śląska okładziny ze strzegomskiego granitu, granitową kostkę na podjazdach i fragmentach terenu – wylicza Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w GANT Development.

Docelowo I etap osiedla „Słoneczne Żerniki” składać się będzie z 16 domów, a w ramach II etapu przewidziano realizację kolejnych 14 budynków. Już dziś wykonano niezbędne prace przy budowie osiedlowej infrastruktury technicznej, obok indywidualnych zbiorników na brudną wodę wykonano przyłączenia do przepięcia do planowanej gminnej kanalizacji oraz zbudowano cały wewnątrzosiedlowy układ drogowy.

 

Korzystna cena

Zakup domu jednorodzinnego w osiedlu domów realizowanym przed dewelopera wielu potencjalnym nabywcom kojarzy się z jakościowymi i cenowymi kompromisami, szczególnie w zestawieniu z bogatą ofertą domów na rynku wtórnym. Powszechne jest też przekonanie o niższych kosztach budowy domu  w systemie gospodarczym.

- Projektując „Słoneczne Żerniki” bardzo dobrze zdawaliśmy sobie sprawę z konkurencji  indywidualnie realizowanego budownictwa jednorodzinnego – mówi Artur Pietraszewski.

- Analiza cen zakupu działek, koszty wynikające z konieczności budowy od podstaw infrastruktury technicznej i typowa długość postępowań związanych z odrolnieniem gruntów i uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę na terenie Wrocławia i w południowych gminach ościennych, każe inaczej patrzeć na ofertę Gant Development. W rynkowej cenie otrzymuje się nowoczesny, gotowy lub przygotowany do indywidualnej adaptacji dom, który można zasiedlić niezwłocznie po zakończeniu prac aranżacyjnych, bez konieczności stałego nadzoru nad realizacją budowy i bez – zwykle dwuletniego - okresu przygotowań. Co ważne, jest to dom, którego wartość hipoteczną da się określić na początku bez ryzyka poszukiwania dodatkowych źródeł finansowania w trakcie samodzielnie prowadzonych prac realizacyjnych. Rynkowa zmiana mieszkania w mieście na podmiejski dom w Żernikach Małych, nawet przy mało dynamicznym rynku i widocznych spadkach cen nieruchomości, nie powinna być w tej sytuacji problemem – podkreśla

Ceny domów w „Słonecznych Żernikach” kształtują się w przedziale 450-650 tys. zł, w zależności od standardu i zakresu wykończenia – od opcji do pełnej indywidualnej aranżacji do wykończenia pod klucz. To dolne rejestry cenowe dla nowych domów w rejonie Racławic Wielkich, Żerników Małych, Kobierzyc, oscylujących w przedziale 400 tys. zł - 1 mln zł.

 

Znakomita lokalizacja

Zlokalizowane w gminie Kobierzyce Żerniki Małe i przyległe do nich Racławice Wielkie oraz Tyniec Mały to -  obok znajdujących się w tej samej gminie Bielan Wrocławskich - dynamicznie rozwijające się i perspektywiczne obszary zabudowy podmiejskiej. Co ważne, formalnie wiejski charakter gminy Kobierzyce jest przesłanką jej dynamicznego rozwoju, pozwala na elastyczne kształtowanie polityki przestrzennej, ściąganie ważnych i licznych ośrodków pracy oraz stały rozwój gminnej infrastruktury technicznej i społecznej.

Kobierzyce, podobnie jak inne podmiejskie gminy, maja stałe wpływy z lokalnych podatków oraz większą zdolność do pozyskiwania funduszy UE na remonty i rozbudowę lokalnych dróg, infrastruktury oświatowej, sportowej, zdrowotnej i infrastruktury technicznej np. wodociągów i kanalizacji. Nowi mieszkańcy nowych domów są dla takich gmin źródłem zamożności, a nie źródłem problemów, co niestety zdarza się w obszarach miejskich, podlegających silnej presji urbanizacyjnej.

Dodatkową zaletą Osiedla Słoneczne Żerniki jest znakomita komunikacja z Wrocławiem i innymi miastami leżącymi na osi autostrady A4, tras S8, DK nr 35 i nr 8. Żerniki Małe znajdują się tylko 5 minut jazdy od węzła autostradowego Magnice. Dodatkowo, jak wszystkie miejscowości gminy Kobierzyce, posiadają alternatywną komunikację autobusową z Wrocławiem - linia 852 na Krzyki. Miejscowość jest w zasięgu centrów handlowych zlokalizowanych przy węźle bielańskim, ulubionego miejsca zakupowego mieszkańców Wrocławia oraz pełnej miejskiej infrastruktury edukacyjnej, zdrowotnej i rynku pracy. W pobliskich Tyńcu Małym, Bielanach Wrocławskich i Kobierzycach zlokalizowane są nowoczesne szkoły podstawowe i gimnazjalne oraz niezbędna baza sportowa.

 

***

GANT Development

To jedna z czołowych firm deweloperskich w Polsce, a wg raportu CEE Construction jest trzecią spółką w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem liczby wybudowanych mieszkań w latach 2008-2012. Prowadzi przede wszystkim inwestycje w segmencie mieszkaniowym, ale posiada również w swoim portfolio projekty komercyjne (powierzchnie handlowe i biurowe) oraz portfel mieszkań na wynajem. Gant Development to także laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. w konkursie Mieszkaniowa Marka Roku czy „Dom, w których chciałbym mieszkać”. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Więcej informacji na www.gant.pl oraz na wortalu pandl.pl/aktualnosci/tag/Gant.html.

 

Wróć

Nasi klienci