Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Gant

13.12.2012

Grupa Gant Development i Grupa Futureal łączą siły w Polsce

 

Grupa Futureal, jedna z 20 największych firm deweloperskich w Europie oraz Gant Development, należący do wiodących deweloperów w Polsce i regionie, wspólnie zrealizują wybrane inwestycje mieszkaniowe z portela Grupy Gant Development. Pierwsza umowa ramowa zakłada realizację do 1,2 tys. mieszkań w 3 miastach. Całkowita wartość tych inwestycji wyniesie 360 mln zł (87 mln euro).

Zgodnie z umową ramową zawartą 5 grudnia br., Grupa Futureal zainwestuje do 42 mln zł (około 10 mln euro) środków własnych w projekty deweloperskie prowadzone przez Grupę Gant Development. Strony podpisały już pierwsze umowy szczegółowe.

Pierwszym projektem, który będzie realizowany wspólnie przez Gant Development i Futureal, jest projekt przy ul. Bochenka w Krakowie. Osiedle, które jest już w trakcie budowy, bardzo pozytywnie wyrożnia się na tle konkurencji funkcjonalnością, lokalizacją, jakością oraz dostosowaniem do oczekiwań potencjalnych klientów. W ramach tej inwestycji powstaje 388 mieszkań. Ukończenie projektu przewidziane jest w przyszłym roku. Na mocy już podpisanej umowy, Futureal wpłacił swoją część kapitału w ramach tej inwestycji, wartej 100 mln zł i finansowanej przez BZ WBK.

Jako uzupełnienie partycypacji w konkretnych przedsięwzięciach deweloperskich Grupy Gant Development, Grupa Futureal nabyła 1,25 mln akcji nowej emisji Gant Development (seria C). Po zarejestrowaniu tej emisji, Grupa Futureal przekroczy próg 5 proc. w głosach oraz w kapitale Gant Development SA.

 - Grupy Gant Development i Futureal stworzyły silne partnerstwo biznesowe. Z naszym know-how
o polskim rynku i naszymi wartościowymi aktywami wspólnie jesteśmy w stanie bardzo dobrze zarabiać na pierwotnym rynku mieszkaniowym
- podkreśla Andrzej Szornak, Wiceprezes Zarządu Gant Development SA.

- W ramach naszego uruchomionego w zeszłym roku Programu Partnerskiego o wartości 100 mln euro, aktywnie szukaliśmy właściwej drogi do zadebiutowania na polskim rynku mieszkaniowym. Jesteśmy pod dużym wrażeniem profesjonalizmu oraz historii inwestycyjnej zespołu Gant Development, a także mocnych fundamentów projektów Ganta i – co najważniejsze – czujemy,
że znaleźliśmy wspaniałego partnera –
mówi Gábor Futó, założyciel oraz współwłaściciel Grupy Futureal.

- Jesteśmy przekonani, że dzięki doświadczeniu naszego zespołu rynku mieszkaniowego i pozycji wiodącego dewelopera mieszkaniowego na Węgrzech wniesiemy znaczącą wartość dodaną do naszych wspólnych projektów – dodaje Gábor Futó.

Ramowa umowa JV między Gant Development a Grupą Futureal jest kontynuacją “Programu Partnerskiego” Grupy Futureal, w ramach którego firma planuje zainwestować 100 mln euro wraz
z partnerami, bankami i władzami lokalnymi w perspektywiczne projekty Europie Środkowej. Umowa z Gant Development jest drugą umową JV Grupy Futureal w Polsce, po projekcie NoVa Park - centrum handlowo – rozrywkowym w Gorzowie Wielkopolskim, zrealizowanym w ramach partnerstwa z Caelum Development.

 

***

 

 

GRUPA FUTUREAL

Futureal to jedna z wiodących firm inwestycyjno – deweloperskich w Europie Środkowo-Wschodniej.  W skład regionalnego zespołu deweloperskiego tej rodzinnej Grupy kapitałowej wchodzi ponad 100 wysoko wykwalifikowanych specjalistów z sektora nieruchomości. Futureal realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: centrów handlowych, budynków biurowych i budownictwie mieszkaniowym. Spółka specjalizuje się także w realizacji projektów mieszanych oraz rewitalizacji obszarów miejskich w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego. Wartość inwestycji zrealizowanych przez Grupę przekracza 600 mln euro. Sztandarowa inwestycja Futureal to Corvin Promenade, zdobywca licznych nagród, doceniony w skali międzynarodowej Futureal ze swoim obecnym portolio 5 tys. lokali mieszkalnych na Węgrzech I w Rumunii jest liderem rynku węgierskiego.

 

GRUPA GANT DEVELOPMENT

Gant Development jest jednym z wiodących deweloperów w Polsce oraz numerem 3 w Europie Środkowej i Wschodniej pod względem liczby wybudowanych mieszkań w latach 2008-2012 (ranking CIJ - CEE Construction). Grupa Gant Development jako holding kilkudziesięciu spółek celowych jest aktywnym graczem głównie w segmencie mieszkaniowym (przede wszystkim w największych miastach Polski – Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Poznań), ale posiada również portfel inwestycji z segmentu komercyjnego (powierchnie handlowe oraz biurowe), a także blisko 2 tys. mieszkań na wynajem, które są zlokalizowane na Śląsku. Grupa posiada własną spółkę wykonawczą - Budopol Wrocław SA. Gant Development jest również laureatem nagród w wielu konkursach branżowych. Gant Development SA jest spółką publiczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 r.

 

 

Więcej informacji:

 

Anna Malarczyk

Futureal Management Poland

Managing Director

tel: +48 728 414 400

e-mail: anna.malarczyk@futureal.hu

 

Adrian Boczkowski

P&L - Gant Development IR&PR

tel: +48 506 324 456

e-mail: a.boczkowski@pandl.pl

 

Wróć

Nasi klienci