Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Gant

13.12.2012

Miejsce: Warszawa

Uczestnicy: 29 analityków i 8 dziennikarzy

Temat: Znaczenie partnerstwa z Grupą Futureal dla Grupy Gant oraz zasady współpracy i oczekiwane synergie

Historyczny alians Ganta i Futureala

Gant Development i Futureal zawiązały partnerstwo, które w pierwszym etapie ma zaowocować wspólną realizacją projektów wartych 360 mln zł (więcej tutaj).

- To historyczna transakcja, która otwiera na polskim rynku nowy rozdział. Pokazujemy w praktyce, że najlepszą drogą rozwoju jest obecnie łączenie potencjałów silnych partnerów – powiedział Andrzej Szornak, Wiceprezes Zarządu Gant Development SA.

- Nasz partner wierzy nie tylko w nasze konkretne projekty, ale również w całą grupę, obejmując ponad 5 proc. akcji w podwyższonym kapitale Gant Development SA – dodał Wiceprezes Szornak.

Zadowolenia z rozpoczęcia współpracy nie krył przedstawiciel Grupy Futureal.

- Długo szukaliśmy solidnego partnera, aby wejść na rynek mieszkaniowy w większym kraju w naszym regionie. Znaleźliśmy Ganta, który zachwycił nas profesjonalnym przygotowaniem projektów, samymi projektami oraz ogólnym potencjałem wzrostu – powiedział Tibor Földi, Członek Zarządu Futureal, odpowiadający za mieszkaniową część biznesu węgierskiej grupy.

- Lokalne doświadczenia Ganta wraz z naszymi, nasze wsparcie kapitałowe, to wszystko sprawia, że liczymy na owocną współpracę i wykorzystanie dużego potencjału, jaki właśnie stworzyliśmy – podkreślił  Tibor Földi.

Futureal, operując w Europie Centralnej, Rosji i USA, uznaje, że obecnie jest bardzo dobry czas, aby inwestować na rynku nieruchomości. Oczywiście, lepiej prowadzić projekty z lokalnymi partnerami, niż rozpoczynać je od zera.

- Znaleźliśmy bardzo dobrego partnera na polskim rynku mieszkaniowym i Gant pozyskał bardzo dobrego partnera. Partnera, który w ramach swojego programu partnerskiego ma do wydania 100 mln euro własnej gotówki  – wyjaśniła zebranym Anna Malarczyk, Dyrektor Zarządzająca Futureal Management Poland.

Prezentacja z konferencji [tutaj]

tl_files/klienci/nowy/Gant 13.12 (2).JPG tl_files/klienci/nowy/Gant 13.12 (3).JPG

Wróć

Nasi klienci