Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Gant

17.12.2012

Elewacja z kulturą - obrazy Jacka Malczewskiego zdobią inwestycję Polonica w Gdańsku!

W pobliżu Starego Miasta w Gdańsku, przy ulicy Malczewskiego, Gant kończy właśnie Osiedle Polonica. Inwestycja wyróżnia się na tle innych niespotykaną elewacja, na której odtworzone zostały fragmenty obrazów Jacka Malczewskiego.

Osiedle Polonica to trzy czterokondygnacyjne budynki usytuowane przy ulicy Malczewskiego, których największymi atutami jest położenie i architektura. Polonica powstaje na wzgórzu, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli podziwiać widok na centrum miasta. Głównym wykonawcą projektu architektonicznego jest Domus Studio Projektowe Sieniawski & Sieniawski. Firma zadbała, aby bryła budynków zaprojektowana była zgodnie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami architektonicznymi. Tematem przewodnim projektu jest twórczość polskiego malarza Jacka Malczewskiego. Elewacje budynków zostały ozdobione fragmentami obrazów z cyklu „Polonia” 1914-1918 r.

Na każdym z budynków na elewacji frontowej w rejonie wejścia zaprojektowano reprodukcję jednego z wybranych obrazów - „Pytia” (1917), „Polonia” (1918) oraz inny o tym samym tytule „Polonia” (1918). Każda z nich został wykonany w formie laminatu na płytach  HPL mocowanych na stalowych konstrukcjach. Jedna reprodukcja została wykonana na 15 płytach, które po złożeniu uzyskała format 3,82x12,54m. Zaplanowane przez biuro architektoniczne reprodukcje pochodzą z Muzeum Narodowego w Kielcach.

tl_files/klienci/nowy/Gant polonica 1.jpg

Wróć

Nasi klienci