Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Gant

20.02.2013

Miejsce: Warszawa

Uczestnicy: 32 analityków i zarządzających oraz 7 dziennikarzy

Temat: Druga faza współpracy między Grupą Gant Development a Grupą Futureal

 

Ponad 30 mln zł dla Ganta na nowe inwestycje

 

Zakończył się due diligence trzech projektów Gant Development, który prowadziła węgierska Grupa Futureal. Efekt? Już wkrótce zostaną podpisane stosowne umowy, na mocy których powstaną spółki celowe typu joint-ventures Ganta i Futureala. Grupa Futureal wniesie do nich ponad 30 mln zł gotówką.

 

- Mamy bardzo pozytywną opinię o projektach Ganta, które szczegółowo analizowaliśmy. Wspólnie realizowany już projekt Bochenka w Krakowie dowiódł, że Gant to bardzo dobry partner. Dlatego chcemy kontynuować tę współpracę przy dwóch warszawskich projektach (Jana Kazimierza oraz Kaskada na Woli etap II) oraz przy projekcie wrocławskim (Solaris Park etap I) – powiedziała zebranym Anna Malarczyk, Dyrektor Zarządzająca Futureal Polska.

 

- Razem z naszym węgierskim partnerem zamierzamy wykorzystać sprzyjającą sytuację na rynku mieszkaniowym, jakiej spodziewamy się za 18-24 miesiące. Dlatego wyprzedzamy ruchy innych deweloperów i rozpoczynamy wiosną trzy nowe projekty. Ich rentowność zakładamy na 20 proc. – ujawnił Andrzej Szornak, Wiceprezes Zarządu Gant Development SA.

 tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/Gant 19.02 (2).JPG

Trzy wspomniane projekty oznaczają włączenie do oferty Ganta około 750 mieszkań, co podwoi obecną ofertę dewelopera co do sprzedawanych mieszkań. Czy w najbliższym czasie zobaczymy kolejne umowy JV?

- Na razie mamy bardzo dużo pracy związanej z realizacją obecnych projektów. W najbliższym czasie najważniejsze jest dla nas udane wystartowanie trzech nowych projektów oraz realizacja już budowanego wspólnie projektu Bochenka w Krakowie. Ogólnie jesteśmy jak najbardziej zainteresowani kolejnymi projektami w systemie JV – wyjaśniła Anna Malarczyk, Dyrektor Zarządzająca Futureal Polska.

 

Pytania uczestników spotkania dotyczyły również zadłużenia Ganta i możliwości jego redukcji.

- W naturalny sposób uruchomienie nowych projektów spowoduje wzrost zadłużenia w spółkach celowych – wyjaśnił Andrzej Szornak.

Dodał, że spółka na bieżąco spłaca zapadające obligacje i również emituje nowe serie papierów dłużnych. Tak było w przypadku lutowej serii obligacji wartych nominalnie 30 mln zł. Najbliższa zapadająca seria obligacji to papiery zamienne na akcje, notowane na Catalyst. Przy ich wykupie spółka zamierza posiłkować się gotówką zebraną z emisji obligacji zamiennych na akcje, na która zgodziło się już NWZ. Oferta może ruszyć już w przyszłym tygodniu. Zainteresowanie inwestorów jest duże.

 tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/Gant 19.02 (3).JPG

Temat zadłużenia to również kredyt inwestycyjny na CH Marino we Wrocławiu. Jaka jest jego wysokość i czy spółka nadal zamierza sprzedać centrum?

- Kredyt zaciągnięty został w euro na bardzo dobrych warunkach w czasie kredytowej hossy. W euro, ponieważ to naturalny hedging walutowy czynszów, które są w całości płacone również w euro. Wartość tego kredytu to obecnie około 97 mln zł. Wartość centrum handlowego jest oczywiście wyższa. Co do sprzedaży – mogę jedynie powiedzieć, że w tym temacie sporo się właśnie dzieje. Obowiązują mnie klauzule poufności – powiedział zebranym Wiceprezes Szornak.

 

Szczegółowe informacje o nowym etapie współpracy Ganta i Grupy Futureal w zamieszczonej poniżej prezentacji.

Prezentacja z konferencji [link]

Informacje na temat JV Ganta i Futureala [link]

 tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/Gant 19.02 (4).JPG

Wróć

Nasi klienci