Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Hollywood

05.12.2017

 

Data: 5 grudnia 2017 r.

Miejsce: Warszawa

Temat: Omówienie sytuacji biznesowej i finansowej oraz perspektyw Grupy Hollywood po Q3 2017

 

Grupa Hollywood w 2-3 lata może podwoić przychody zeszłego roku

Grupa Hollywood, lider krajowego rynku pralnictwa przemysłowego, zanotowała w okresie trzech kwartałów 2017 roku przychody przewyższające rezultat z całego roku 2016, notując wzrost o 46% rok do roku, do 77 mln PLN. W samym trzecim kwartale sprzedaż skoczyła o 47% rdr, do 31 mln PLN.

tl_files/klienci/nowy/Hollywood/5.12.2017_Hw_2.jpg- Na bazie posiadanych już aktywów moglibyśmy realizować około 150 mln PLN przychodów, co jest realnym celem na najbliższe 2-3 lata. Jednocześnie ewolucja miksu produktowego w stronę wyżej marżowego wynajmu odzieży roboczej, a nie tylko samego serwisu pralniczego, może oznaczać docelowo nawet 300 mln PLN przychodów – powiedział Adam Konieczkowski, Prezes Zarządu Hollywood SA.

Stworzony i zarządzany przez niego holding liczy również na dynamiczny wzrost wyników finansowych.

- Lata 2016-2017 znajdują się wynikowo pod presją licznych czynników, w dużej części o charakterze jednorazowym bądź przejściowym. Naszym celem jest, aby w przyszłym roku wypracować wyraźnie pozytywne rezultaty. Docelowo liczymy na marżę EBITDA na poziomie 25%. Już miniony kwartał pokazał, że jesteśmy na ścieżce wzrostowej – powiedział dr Tomasz Mika, Wiceprezes ds. Ekonomicznych w Hollywood SA.

Przedstawiciele Grupy Hollywood podkreślili oczekiwania co do mocnego wzrostu rynku, na którym firma działa w Polsce – w 10 lat z obecnych 1,5 mld PLN do 5 mld PLN. O ile Hollywood jest już liderem segmentu medycznego i hotelarskiego, o tyle największy wzrost może zanotować w segmencie wynajmu i serwisu odzieży roboczej, gdzie jest numerem trzy z dużymi ambicjami.                                                                                     tl_files/klienci/nowy/Hollywood/5.12.2017_Hw_3.jpg

- Otworzyliśmy właśnie centrum obsługi wynajmu i serwisu odzieży roboczej w Sierpcu i jesteśmy gotowi do przerobu dużych wolumenów tekstyliów. Mamy najnowocześniejsze urządzenia pralnicze i peryferyjne, zaawansowany system IT. Stosujemy kody kreskowe i znaczniki RFID. Nasze know-how pozwala na maksymalizację zyskowności tej działalności – podkreślił Prezes Konieczkowski.

Zapowiedział również, że Hollywood SA zamierza jeszcze przed Świętami zadebiutować na głównym rynku GPW. Będzie to techniczne przejście z NewConnect, gdyż spółka nie przeprowadza emisji akcji. Natomiast Hollywood może sfinalizować kolejne akwizycje.

- Zamierzamy w najbliższym czasie sfinalizować jedną transakcję, natomiast w całym 2018 roku niewykluczone, że zrealizujemy kilka akwizycji. Wszystko będzie zależało od efektów negocjacji. Hollywood konsoliduje rynek pralniczy i nasza strategia w tym zakresie jest niezmienna. Analizujemy możliwości w tym zakresie zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. W pralnictwie zdecydowanie skala działalności ma znaczenie – powiedział Prezes Konieczkowski.

Linki:

Informacja prasowa - link

Prezentacja z konferencji - link

Raport okresowy za 3Q 2017 - link

 

Wróć

Nasi klienci