Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Hollywood

10.01.2018

 

Grupa Hollywood sfinalizowała przejęcie pralni w Trójmieście

Notowana na GPW Hollywood SA nabyła 100% udziałów w gdyńskiej spółce Pralnia Hevelius, specjalizującej się w świadczeniu profesjonalnych usług pralniczych dla sektora hotelowego, w tym hoteli 4- i 5-gwiazdkowych, na terenie północnej Polski.

W pierwszym etapie transakcji 100% udziałów w Pralni Hevelius nabyła spółka Pracosław (największy akcjonariusz Hollywood SA), kontrolowana przez państwa Renatę i Adama Konieczkowskich. W efekcie Grupa Hollywood zarządza Pralnią Hevelius i konsoliduje jej wyniki od 1 sierpnia 2017 roku. Obecnie wszystkie udziały w spółce Pralnia Hevelius należą już do Hollywood SA. Wartość transakcji między spółką Pracosław a Hollywood SA odpowiada kosztom zakupu Pralni Hevelius przez spółkę Pracosław. W rezultacie obecna transakcja opiewa na 440 tys. akcji Hollywood SA wycenionych po 3,5 PLN za sztukę (25% powyżej kursu zamknięcia z wczorajszej sesji) z puli akcji własnych, zakupionych przez spółkę w czerwcu 2016 roku, oraz rozliczenie gotówkowe 20 tys. PLN.

- Przejęcie Pralni Hevelius wymagało podjęcia szybkiej decyzji inwestycyjnej, która była obarczona dużym ryzykiem ze względu na problemy, jakie przeżywała ta organizacja. Mam jednak doświadczenie w uzdrawianiu tego typu przedsiębiorstw. Dlatego, czując się odpowiedzialnym za rozwój Grupy Hollywood i bezpieczeństwo akcjonariuszy mniejszościowych, wziąłem ryzyko na siebie. Po przeprowadzeniu udanej restrukturyzacji gdyńskiej spółki trafiła ona już formalnie do Grupy Hollywood dokładnie po poniesionym przez spółkę Pracosław koszcie zakupu – podkreślił Adam Konieczkowski, Prezes Zarządu Hollywood SA.

Realizowana strategia rozwoju Grupy Hollywood zakłada wzrost skali działalności zarówno poprzez wzrost organiczny, jak również przejęcia. W latach 2015-2017 spółka przejęła cztery podmioty oraz uruchomiła dwa nowe zakłady. Hollywood pracuje obecnie nad kolejnymi potencjalnymi akwizycjami w Polsce oraz w Niemczech.

 

***

Grupa Hollywood z siedzibą w Sierpcu to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Ofertę pralniczą uzupełnia dynamicznie rozwijający się segment wynajmu i serwisu tekstyliów (m.in. odzieży roboczej, bielizny pościelowej). Wśród klientów Grupy Hollywood znajduje się m.in. ponad 250 szpitali, kilkadziesiąt hoteli, zakłady przemysłowe. Spółka pozyskała również prestiżowy kontrakt na obsługę armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce. Grupa Hollywood jest liderem rynku zarówno pod względem skali działalności, jak również zaawansowania technologicznego oraz jakości świadczonych usług.

Wszystkie usługi wykonywane są w oparciu o najnowocześniejsze technologie z wykorzystaniem środków chemicznych i urządzeń przyjaznych środowisku. Większość czynności, składających się na procesy technologiczne prania, wykonywanych jest automatycznie. Zainstalowane urządzenia oraz czuwający nad nimi zintegrowany system komputerowy dają gwarancję powtarzalności produkcyjnej na wysokim poziomie jakościowym.

Historia działalności Grupy sięga połowy lat 90. XX w. W marcu 2014 roku akcje Hollywood SA zadebiutowały na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy, a od grudnia 2017 roku są notowane na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Więcej informacji: www.hollywoodsa.pl 

 

Wróć

Nasi klienci