Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Hollywood

02.05.2018

 

Grupa Hollywood przy progu 100 mln zł rocznej sprzedaży

O blisko 29%, do prawie 99 mln PLN, wzrosły w 2017 roku przychody notowanej na GPW Grupy Hollywood – lidera rynku pralnictwa przemysłowego w Polsce. Całoroczny wynik EBITDA przekroczył 15 mln PLN, a w samym czwartym kwartale Grupa Hollywood zanotowała 1,6 mln PLN zysku netto, odrabiając stratę trzech kwartałów.

- Rok 2017 postrzegamy jako przejściowy, zarówno pod względem optymalizacji działalności operacyjnej, jak również otoczenia biznesowego. Warto zauważyć, że w minionym roku realizowaliśmy kontrakty zawarte w poprzednich latach, które nie przewidywały tak silnego rynku pracownika. W efekcie, szczególnie w segmencie medycznym, następuje dynamiczny wzrost cen usług pralniczych. Korzystamy również na wzroście popularności usługi wynajmu odzieży roboczej wraz z pełnym serwisem. W efekcie przy znacznym rozwoju skali działalności dążymy do wzrostu z obecnych 15% marży EBITDA do 25% rentowności na tym poziomie – komentuje dr Tomasz Mika, Wiceprezes ds. Ekonomicznych Hollywood SA.

Realizowana strategia rozwoju Grupy Hollywood zakłada wzrost skali działalności zarówno poprzez wzrost organiczny, jak również przejęcia. W latach 2015-2017 spółka przejęła cztery podmioty oraz uruchomiła dwa nowe zakłady. Hollywood pracuje obecnie nad kolejnymi potencjalnymi akwizycjami w Polsce oraz w Niemczech.

***

Grupa Hollywood z siedzibą w Sierpcu to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Ofertę pralniczą uzupełnia dynamicznie rozwijający się segment wynajmu i serwisu tekstyliów (m.in. odzieży roboczej, bielizny pościelowej). Wśród klientów Grupy Hollywood znajduje się m.in. ponad 250 szpitali, kilkadziesiąt hoteli, zakłady przemysłowe. Spółka pozyskała również prestiżowy kontrakt na obsługę armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce. Grupa Hollywood jest liderem rynku zarówno pod względem skali działalności, jak również zaawansowania technologicznego oraz jakości świadczonych usług.

Wszystkie usługi wykonywane są w oparciu o najnowocześniejsze technologie z wykorzystaniem środków chemicznych i urządzeń przyjaznych środowisku. Większość czynności, składających się na procesy technologiczne prania, wykonywanych jest automatycznie. Zainstalowane urządzenia oraz czuwający nad nimi zintegrowany system komputerowy dają gwarancję powtarzalności produkcyjnej na wysokim poziomie jakościowym.

Historia działalności Grupy sięga połowy lat 90. XX w. W marcu 2014 roku akcje Hollywood SA zadebiutowały na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy, a od grudnia 2017 roku są notowane na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Więcej informacji: www.hollywoodsa.pl 

 

Wróć

Nasi klienci