Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Hollywood

01.10.2018

 

Grupa Hollywood z 41% wyższym EBITDA po I półroczu 2018

O 41% w ujęciu rok do roku, do 8,7 mln PLN, wzrósł wynik EBITDA Grupy Hollywood w pierwszej połowie 2018 roku. Największa sieć pralni przemysłowych w Polsce wypracowała również 1,7 mln PLN zysku operacyjnego - EBIT (+415% rdr) przy 53,2 mln PLN przychodów (+14% rdr).

- Zdecydowanie zwiększamy marże po przejściowych latach 2016-2017, w których szereg czynników zewnętrznych negatywnie oddziaływało na nasze wyniki. Obecnie w odnawianych kontraktach i tych nowo pozyskiwanych systematycznie przenosimy na cenę wzrost kosztów pracy – wynikający ze stopniowych podwyżek płacy minimalnej, jak również stale zwiększamy udział bardziej zaawansowanej usługi wynajmu tekstyliów z pełnym serwisem w miksie produktowym – mówi Krzysztof Cetnar, Członek Zarządu ds. Finansowych w Hollywood S.A.

Warto zauważyć, że marża operacyjna wzrosła w pierwszym półroczu br. o 2,4 pkt. proc., a marża EBITDA o 3,1 pkt. proc. Jednocześnie o blisko połowę, do +7,9 mln PLN, wzrosła wartość przepływów gotówkowych z działalności operacyjnej.

- Grupa Hollywood ma za sobą okres dynamicznego wzrostu skali działalności dzięki przeprowadzonym akwizycjom. Obecnie skupiamy się na wzroście organicznym i lepszym wykorzystaniu dostępnych mocy produkcyjnych. Pozwoli to na optymalizację działalności operacyjnej wzrost efektywności przy racjonalnym poziomu zadłużenia. W generowaniu coraz wyższych rentowności będzie pomagać nam automatyzacja procesów pralniczych i relatywnie niższy niż u wielu konkurentów udział czynnika ludzkiego – mówi Wiceprezes Cetnar.

 

***

Grupa Hollywood z siedzibą w Sierpcu to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Ofertę pralniczą uzupełnia dynamicznie rozwijający się segment wynajmu i serwisu tekstyliów (m.in. odzieży roboczej, bielizny pościelowej). Wśród klientów Grupy Hollywood znajduje się m.in. ponad 250 szpitali, kilkadziesiąt hoteli, liczne zakłady przemysłowe. Grupa Hollywood jest liderem rynku zarówno pod względem skali działalności, jak również zaawansowania technologicznego oraz jakości świadczonych usług.

Wszystkie usługi wykonywane są w oparciu o najnowocześniejsze technologie z wykorzystaniem środków chemicznych i urządzeń przyjaznych środowisku. Większość czynności, składających się na procesy technologiczne prania, wykonywanych jest automatycznie. Zainstalowane urządzenia oraz czuwający nad nimi zintegrowany system komputerowy dają gwarancję powtarzalności produkcyjnej na wysokim poziomie jakościowym.

Historia działalności Grupy sięga połowy lat 90. XX w. W marcu 2014 roku akcje Hollywood SA zadebiutowały na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy, a od grudnia 2017 roku są notowane na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Więcej informacji: www.hollywoodsa.pl

 

Wróć

Nasi klienci