Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Hollywood

19.04.2019

 

Grupa Hollywood bliżej pozyskania finansowania
na zdynamizowanie ekspansji biznesowej

Akcjonariusze Hollywood S.A. – notowanej na GPW głównej spółki Grupy Hollywood, będącej największą siecią pralni przemysłowych w Polsce – zdecydowali podczas dzisiejszego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia o emisji akcji serii L. W trybie emisji prywatnej zostanie zaoferowanych 15 mln walorów po 1 zł każdy.

- Dokapitalizowanie zapewnia  elastyczność w realizacji naszych planów rozwojowych. Pozwala na aktywne zwiększenie tempa i skali realizowanych inwestycji rentalowych w oparciu o wewnętrzne oraz zewnętrzne źródła finansowania. Cena emisyjna jest wyższa niż aktualny oraz średni kurs na GPW z ostatnich 6 miesięcy, co sprawia, że emisja ta jest korzystna dla obecnych akcjonariuszy spółki – komentuje Krzysztof Cetnar, Członek Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych w Hollywood S.A.

Dzięki planowanej emisji akcji Grupa Hollywood zamierza wykorzystać szanse i przyspieszyć ekspansję krajową oraz zagraniczną, jak również zoptymalizować strukturę finansowania.

- Jesteśmy obecni we wszystkich głównych segmentach rynku, tzn. obsługujemy placówki medyczne, rynek HoReCa oraz przemysł. Rośniemy w Polsce, znacząco zwiększamy przychody na rynku niemieckim. Dynamicznie zwiększamy sprzedaż zaawansowanej usługi wynajmu tekstyliów wraz z ich serwisem, co z jednej strony zapewnia wyższe marże, ale również wymaga dodatkowych źródeł finansowania oraz zaangażowania wyższego kapitału obrotowego – Adam Andrzej Konieczkowski, Prezes Zarządu Hollywood S.A.

Choć obecna sytuacja na rynku pracy oraz skokowy wzrost kosztów energii i gazu nie sprzyjają w krótkiej perspektywie całej branży usług pralniczych i wynajmu tekstyliów, to należy oczekiwać, że w dłuższej perspektywie poziom cen zrekompensuje obserwowany obecnie wzrost kosztów, wynikających z czynników zewnętrznych.

- Niemniej już dzisiaj musimy poprawiać sprawność i efektywność działania Grupy. Służy temu zainicjowany proces konsolidacji oraz działania operacyjne zwiększające wydajność. Grupa Hollywood – jako jeden z wiodących podmiotów w branży, wyróżniający się profesjonalnymi systemami zarządzania, automatyzacją procesów oraz ciągłą optymalizacją operacyjną - jest dobrze przygotowana do wyzwań tego typu i mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych widzi możliwości przyspieszenia długoterminowej ścieżki rozwoju – dodaje Adam Andrzej Konieczkowski, Prezes Zarządu Hollywood S.A.

 

***

Grupa Hollywood z siedzibą w Sierpcu to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Ofertę pralniczą uzupełnia dynamicznie rozwijający się segment wynajmu i serwisu tekstyliów (m.in. odzieży roboczej, bielizny pościelowej). Wśród klientów Grupy Hollywood znajduje się m.in. ponad 250 szpitali, kilkadziesiąt hoteli, liczne zakłady przemysłowe. Grupa Hollywood jest liderem rynku zarówno pod względem skali działalności, jak również zaawansowania technologicznego oraz jakości świadczonych usług.

Wszystkie usługi wykonywane są w oparciu o najnowocześniejsze technologie z wykorzystaniem środków chemicznych i urządzeń przyjaznych środowisku. Większość czynności, składających się na procesy technologiczne prania, wykonywanych jest automatycznie. Zainstalowane urządzenia oraz czuwający nad nimi zintegrowany system komputerowy dają gwarancję powtarzalności produkcyjnej na wysokim poziomie jakościowym.

W okresie I-III kw. 2018 wynik EBITDA Grupy Hollywood wzrósł o ponad 31% rdr, do 12,9 mln PLN, a oraz blisko dwukrotnie wzrosły przepływy gotówkowe z działalności operacyjnej, których wartość przekroczyła 9,2 mln PLN.

Historia działalności Grupy sięga połowy lat 90. XX w. W marcu 2014 roku akcje Hollywood SA zadebiutowały na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy, a od grudnia 2017 roku są notowane na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Więcej informacji: www.hollywoodsa.pl

 

Wróć

Nasi klienci