Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Hollywood

30.11.2018

 

Grupa Hollywood z mocnym wzrostem rentowności po Q3 2018

O ponad 31% w ujęciu rok do roku, do 12,9 mln PLN, wzrósł w trzech kwartałach 2018 roku wynik EBITDA Grupy Hollywood, największej sieci pralni przemysłowych w Polsce. Skonsolidowany zysk operacyjny (2,1 mln PLN) był o 306% wyższy rdr. W odróżnieniu od sytuacji sprzed roku w samym trzecim kwartale wynik operacyjny był już dodatni. Co więcej, aż o 4 pkt. proc. wzrosła marża EBITDA, do 14,5%. 

- Zdecydowanie zwiększamy rentowność po przejściowych latach 2016-2017, w których negatywnie odczuwaliśmy szereg czynników zewnętrznych. Obecnie rynkowe ceny usług rosną w ślad za wzrostem kosztów pracy w sektorze, a Grupa Hollywood jest tu na uprzywilejowanej pozycji ze względu na profesjonalne systemy zarządzania, automatyzację procesów oraz ciągłą optymalizację operacyjną. Co ważne, stale zwiększamy też udział bardziej zaawansowanej usługi wynajmu tekstyliów z pełnym serwisem w miksie produktowym, a taka bardziej zaawansowana usługa również wspiera nasze wyniki – mówi Krzysztof Cetnar, Członek Zarządu ds. Finansowych w Hollywood S.A.

Warto zauważyć, że Grupa Hollywood wygenerowała w okresie styczeń-wrzesień br. blisko dwukrotnie wyższe przepływy gotówkowe z działalności operacyjnej. Przekroczyły one 9,2 mln PLN.

- Wśród naszych celów jest również maksymalizacja cash flow oraz zdrowy rozwój organiczny przy optymalnej strukturze finansowania. Z optymizmem patrzymy na kolejne okresy – mówi Wiceprezes Cetnar.

***

Grupa Hollywood z siedzibą w Sierpcu to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Ofertę pralniczą uzupełnia dynamicznie rozwijający się segment wynajmu i serwisu tekstyliów (m.in. odzieży roboczej, bielizny pościelowej). Wśród klientów Grupy Hollywood znajduje się m.in. ponad 250 szpitali, kilkadziesiąt hoteli, liczne zakłady przemysłowe. Grupa Hollywood jest liderem rynku zarówno pod względem skali działalności, jak również zaawansowania technologicznego oraz jakości świadczonych usług.

Wszystkie usługi wykonywane są w oparciu o najnowocześniejsze technologie z wykorzystaniem środków chemicznych i urządzeń przyjaznych środowisku. Większość czynności, składających się na procesy technologiczne prania, wykonywanych jest automatycznie. Zainstalowane urządzenia oraz czuwający nad nimi zintegrowany system komputerowy dają gwarancję powtarzalności produkcyjnej na wysokim poziomie jakościowym.

Historia działalności Grupy sięga połowy lat 90. XX w. W marcu 2014 roku akcje Hollywood SA zadebiutowały na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy, a od grudnia 2017 roku są notowane na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Więcej informacji: www.hollywoodsa.pl

 

Wróć

Nasi klienci