Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Hollywood

02.05.2019

 

Grupa Hollywood z ponad 110 mln zł przychodów w 2018 roku utrzymuje dwucyfrowe tempo wzrostu biznesu

Rekordowymi przychodami, przekraczającymi 110 mln PLN, zakończyła rok 2018 Grupa Hollywood, największa sieć pralni przemysłowych w Polsce. Skala wzrostu działalności kolejny raz była dwucyfrowa (+12% rdr). Wynik EBITDA zwiększył się w porównywalnym tempie (+12% rdr) do 16,6 mln PLN. 

- Rok 2018 to okres dalszego rozwoju i konsolidacji organizacyjnej Grupy Hollywood, adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych oraz optymalizacji wydajności. Skupialiśmy się również na rozwoju najbardziej dochodowych elementów biznesu, kładąc duży nacisk na rozwój działalności handlowej na rynku niemieckim oraz reorganizację służb handlowych w obszarze wynajmu odzieży przemysłowej – komentuje Adam Konieczkowski, Prezes Zarządu Hollywood S.A.

- Obie te zmiany już procentują, a poniesione w 2018 r nakłady pozwoliły na uruchomienie od początku roku 2019 dwóch kontraktów: największego do tej pory kontraktu medycznego na rynku niemieckim oraz największego obecnie kontraktu przemysłowego na rynku polskim. Oba obejmują serwis pralniczy wraz z wynajmem odpowiednio tekstyliów medycznych i przemysłowych. To jest nasz kierunek rozwoju, oferujący klientom liczne korzyści, a nam jako dostawcy nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie usług również wyższe marże – dodaje Adam Konieczkowski, Prezes Zarządu Hollywood S.A.

Realizując z reguły 2-3-letnie kontrakty z co do zasady sztywnymi stawkami usług, w 2018 roku Grupa Hollywood negatywnie odczuła wzrost bazy kosztowej, szczególnie w zakresie wynagrodzeń (+28% rdr, 31,4 mln PLN) oraz wzrostu cen nośników energii (gaz i energia elektryczna), które poprzez wzrost od Q4 zaczęły istotnie oddziaływać na wyniki w minionym 2018 roku i stanowią główne wyzwanie roku 2019.

- Jednak rynkowe ceny usług systematycznie rosną w ślad za wzrostem kosztów sektora, a Grupa Hollywood jest tu na uprzywilejowanej pozycji ze względu na profesjonalne systemy zarządzania, automatyzację procesów oraz ciągłą optymalizację operacyjną. Odnawiamy umowy po istotnie wyższych, rynkowych stawkach. Proces ten w oczywisty sposób musi potrwać, dlatego też obecnie  możemy mówić o przejściowym okresie w strategii ciągłego wzrostu rentowności i generowania rosnących wyników finansowych na wszystkich poziomach – mówi Krzysztof Cetnar, Członek Zarządu ds. Finansowych w Hollywood S.A.

 

***

Grupa Hollywood z siedzibą w Sierpcu to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Ofertę pralniczą uzupełnia dynamicznie rozwijający się segment wynajmu i serwisu tekstyliów (m.in. odzieży roboczej, bielizny pościelowej). Wśród klientów Grupy Hollywood znajduje się m.in. ponad 250 szpitali, kilkadziesiąt hoteli, liczne zakłady przemysłowe. Grupa Hollywood jest liderem rynku zarówno pod względem skali działalności, jak również zaawansowania technologicznego oraz jakości świadczonych usług.

Wszystkie usługi wykonywane są w oparciu o najnowocześniejsze technologie z wykorzystaniem środków chemicznych i urządzeń przyjaznych środowisku. Większość czynności, składających się na procesy technologiczne prania, wykonywanych jest automatycznie. Zainstalowane urządzenia oraz czuwający nad nimi zintegrowany system komputerowy dają gwarancję powtarzalności produkcyjnej na wysokim poziomie jakościowym.

Historia działalności Grupy sięga połowy lat 90. XX w. W marcu 2014 roku akcje Hollywood SA zadebiutowały na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy, a od grudnia 2017 roku są notowane na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Więcej informacji: www.hollywoodsa.pl

 

Wróć

Nasi klienci