Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

K2 Internet

16.12.2020

 

Grupa K2 ogłasza strategię rozwoju do roku 2023

Technologiczno-marketingowa Grupa K2 ogłosiła strategię rozwoju do roku 2023. Wynika z niej, że najszybszy wzrost możliwy jest w segmencie software (rozwoju oprogramowania), ale ambicją Zarządu jest również dwucyfrowy wzrost przychodów pozostałych segmentów działalności: marketing i cloud. Spółka zapowiada też wysoką dywidendę.

Strategia Grupy K2 opiera się na trzech perspektywach. Po pierwsze, zakłada wzrost organiczny należących do Grupy biznesów, przede wszystkim dzięki rozwojowi kompetencji i zespołów oraz inwestycjom w sprzedaż. Po drugie – zakłada ściślejszą współpracę w Grupie,  synergie między poszczególnymi biznesami, kompleksową ofertę z zakresu transformacji cyfrowej i e-commerce oraz wzmacnianie kultury organizacyjnej, przyciągającej talenty i tworzącej z K2 doskonałe miejsce pracy dla specjalistów. Wreszcie, uzupełnieniem strategii będą działania M&A - zakup komplementarnych biznesów i rozwijanie nowych przedsięwzięć zgodnych z DNA Grupy K2.

- Grupa K2 ma w tym roku najlepsze wyniki finansowe w swej historii, ale oczekujemy, że będzie jeszcze lepiej. Naszym celem finansowym jest docelowy wzrost roczny przychodów operacyjnych o 20% przy wzroście rentowności EBITDA do 15-20%. Proponujemy też 1 zł dywidendy za rok 2020, co oznacza stopę dywidendy na poziomie 4% i to pomimo faktu, że w rok nasza wycena na GPW wzrosła już o ponad 150%. Dziękujemy inwestorom za zaufanie - mówi Paweł Wujec, prezes Grupy K2.

- Wszyscy jesteśmy uczestnikami wielkiej cyfrowej rewolucji. W Grupie K2 pomagamy biznesom, instytucjom i markom znajdować w niej właściwe miejsce i budować z sukcesem swoją obecność. Przedsiębiorcy potrzebują partnera, który do maksimum wykorzysta potencjał cyfrowych narzędzi do budowy przewagi konkurencyjnej, odnajdzie i stworzy nowe szanse i możliwości. Mamy kompetencje i doświadczenie, aby być takim partnerem – wskazuje Michał Paschalis-Jakubowicz, wiceprezes Grupy K2.

Grupa K2 jest obecna na szybko rosnących rynkach, takich jak digitaltransformation, Software as a Service (SaaS), cloudcomputing (IaaS), data driven marketing i digitalcommunication.

- Naszą ambicją jest, aby największy nasz biznes, czyli segment software (Fabrity i K2 Digital Products), rósł przy  dalszym wzroście sprzedaży zagranicznej. Zakładamy, że nasz biznes chmurowy (Oktawave) będzie oferował coraz bardziej rozbudowany konsulting multi-cloud i poprawi marżowość. Nasze ambicje co do segmentu marketingowego (K2 Precise i Agencja K2) opierają się o najlepszą ofertę dla sektora e-commerce i bycie partnerem pierwszego wyboru w cyfrowej transformacji marek – wskazuje Michał Paschalis Jakubowicz, wiceprezes Grupy K2.

Najnowszym przedsięwzięciem Grupy K2 jest chatbot drugiej generacji, który specjalizuje się w automatyzacji obsługi klienta, przede wszystkim dla e-commerce. Rozwiązanie pracuje już dla takich klientów jak IKEA i LPP (wszystkie marki na czele z Reserved). Produkt sprzedawany jest w modelu SaaS, a kolejnym krokiem w jego rozwoju jest przygotowanie rozwiązań na rynki międzynarodowe.

- K2Bots.ai ma największy potencjał wzrostu w grupie. Choć jesteśmy dopiero na początku drogi, skuteczność chatbota pokazuje, że może to być produkt z powodzeniem oferowany na rynku globalnym. Będziemy inwestować w K2Bots, docelowo stanie się on osobnym biznesem, niewykluczone że z finansowaniem zewnętrznym dla szybszego skalowania - wskazuje Paweł Wujec.

 

***

Grupa K2 dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi w obszarach transformacji cyfrowej i marketingu digitalowego, oparte o zaawansowaną analitykę, tworzenie rozwiązań software i chmurę, zatrudniającponad 350 ekspertów i obsługując ponad 200 klientów. Działalność Grupy K2 jest zdywersyfikowana i opiera się na czterech uzupełniających się segmentach biznesowych.

Segment software–Fabrity– zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie tworzenia oprogramowania dla biznesu, doradztwa i realizacji projektów informatycznych. Koncentruje się wokół tworzenia rozwiązań wpierających zarządzanie procesami biznesowymi oraz zawartością i obiegiem dokumentów, budowy korporacyjnych aplikacji mobilnych oraz rozwiązań Business Intelligence. W portfelu klientów znajdują się znane duże marki z branży finansowej, przemysłu, sektora farmaceutycznego, telekomunikacyjnego i publicznego.Fabrity przejęła z początkiem sierpnia 2020 roku K2 Digital Products – zorganizowaną część Agencji K2. K2 Digital Products specjalizuje się w projektowaniu produktów cyfrowych. Do klientów należą m.in. PKO Bank Polski, PKN Orlen, IKEA, Pekao TFI, Centrum Nauki Kopernik i szwajcarski bank Pictet.

Segment marketingowy

Obejmuje jedną z najbardziej znanych agencji interaktywnych w Polsce – Agencję K2, która  oferuje projektowanie i prowadzenie kampanii zintegrowanych we wszystkich mediach. Zajmuje się kompleksowym opracowywaniem i wdrażaniem strategii komunikacji marek. Do segmentu agencyjnego zalicza się również K2Bots.AI,sub-jednostka biznesowa oferująca inteligentne boty, oparte o sztuczną inteligencję i interfejsy konwersacyjne. Do klientów segmentu agencyjnego należą m.in. Carrefour, Warta, CD Projekt, Samsung, UPC i IKEA.

W jego skład wchodzi również K2 Precise, spółka specjalizująca się w kampaniach digitalowych. Świadczy szereg specjalistycznych usług – odsocial, programmatic, performance, SEO/SEM, business intelligence po analitykę. Rozwija usługi planowania TV, które koncentrują się na precyzyjnym dotarciu wsynergii zkampaniami cyfrowymi. Najbardziej znani klienci segmentu mediowego to Carrefour, Nutropharma, Provident, Grupa Pracuj.pl, OrbicoBeauty czy Glosel (TaniaKsiazka.pl).

Segment cloud–Oktawave - dostarcza usługi przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej (IaaS) oraz usługi planowania, wdrażania i utrzymania środowisk chmurowych. To pierwsza inajwiększa polska platforma publicznej chmury obliczeniowej. Firma tworzy otwartą technologię chmurową oraz wspiera firmy wtransformacji cyfrowej, realizacji strategii multicloud, migracji i zarządzaniu chmurą obliczeniową. Udostępnia własną certyfikowaną infrastrukturę chmurową, która otrzymała status VMwareCloudVerified. Pomaga także skorzystać zrozwiązań dostawców globalnych, takich jak AWS,Azure, Google Cloud. Operuje z trzech centrów danych zlokalizowanych wPolsce. Do największych klientów segmentu infrastrukturalnego należą TUI Poland, Grupa Pracuj iEdipresse.

Historia K2 sięga roku 1997, a od roku 2008 akcje K2 Internet S.A. są notowane na rynku głównym GPW. Więcej informacji na temat Grupy K2 można znaleźć pod adresem www.k2.pl.

 

Wróć

Nasi klienci