Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Medinice, Wideo

23.11.2017

 

Data: 23 listopada 2017 r.

Miejsce: Warszawa

Temat: Spółka Medinice, która zmierza na rynek giełdowy

 

Medinice zamierza zadebiutować na NewConnect najpóźniej w I kw. 2018 roku

 

Medinice, spółka komercjalizująca innowacyjne produkty z zakresu kardiologii i kardiochirurgii, w najbliższym czasie złoży komplet dokumentów, na podstawie których będzie mogła zadebiutować na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy.

tl_files/klienci/nowy/Medinice/23.11.2017_Med_2.jpg- Zamierzamy stać się spółką notowaną najpóźniej w pierwszym kwartale przyszłego roku. Mamy ambicję być globalnym graczem, dlatego też bierzemy pod uwagę przeniesienie notowań na rynek główny GPW w późniejszym czasie – powiedział Sanjeev Choudhary, współzałożyciel, wiodący akcjonariusz oraz Prezes Zarządu Medinice SA.

Model biznesowy Medinice polega na rozwoju technologii i zabezpieczeniu wartości intelektualnej oraz na rozwoju innowacyjnych urządzeń i narzędzi z zakresu kariologii i kardiochirurgii, które po wymaganym certyfikowaniu będą licencjonowane bądź sprzedawane inwestorom branżowym.

- Obecnie w portfolio Medinice znajduje się 12 produktów, przy czym skupiliśmy się na trzech, których monetyzację oceniliśmy jako najszybszą. Już w przyszłym roku możemy dokonać transakcji, dotyczącej innowacyjnej opaski uciskowej Pacepress, zwiększającej komfort pacjentów np. po wszczepieniu rozrusznika serca i zapobiegającej poprzez właściwy ucisk powikłaniom po takim zabiegu – wyjaśnił Prezes Choudhary.

Dwa kolejne produkty są bardziej zaawansowane technicznie i służą do leczenia arytmii. Podczas gdy spółka ocenia, że produkty te będą formalnie gotowe do wdrożenia do leczenia ludzi w latach 2020-2021, to zainteresowanie nimi już wyraziły duże globalne koncerny medyczne.

- Pierwszy produkt to elektroda Minimax, służąca do ablacji przezskórnej, która jako pierwsza na świecie pełni funkcję diagnostyczną i leczniczą. Nie ma więc potrzeby używania dwóch elektrod i dwukrotnego wprowadzania narzędzia do serca przez tętnicę udową. Nie ma też potrzeby używania RTG, co nie tylko ułatwia przeprowadzanie zabiegów, ale również otwiera możliwość pomocy np. kobietom w ciąży – powiedziała Marta Makuch, odpowiedzialna w Medinice za badania kliniczne.

tl_files/klienci/nowy/Medinice/23.11.2017_Med_3.jpg- Drugi produkt to krioaplikator, służący do małoinwazyjnej ablacji kardiochirurgicznej, w 100% usuwającej problem arytmii u pacjenta. Jest on tańszy w użytkowaniu oraz pozwala na szybsze przeprowadzenie zabiegu dzięki nawet o 100 stopni Celsjusza niższej temperaturze aplikatora niż obecnie stosowana technologia. Oba produkty cechują się większą efektywnością, lepszym bezpieczeństwem i większą łatwością stosowania niż obecnie wykorzystywane narzędzia – dodała Marta Makuch.

Rynek urządzeń kardiologicznych systematycznie rośnie, a prognozy mówią o jego wartości na poziomie 62 mld USD w 2022 roku.

- Medinice ma profesjonalny zespół zarządzający, posiada innowacyjne rozwiązania dla kardiologii i kardiochirurgii. Współpracujemy z instytucjami sektora publicznego i ze środowiskiem akademickim. Zbudowaliśmy rozległą sieć profesjonalistów, podjęliśmy już też działania w celu budowy własnego centrum R&D przy wsparciu funduszy UE. Mamy wszelkie atuty, aby odnieść sukces na rosnącym globalnym rynku medtech – podsumował Prezes Sanjeev Choudhary.

 

Linki:

Prezentacja ze spotkania - link

Witryna Medinice - http://www.medinice.pl/

 

 

Wróć

Nasi klienci