Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Mercator Medical

27.03.2020

Krakowski Mercator Medical kolejny raz wspiera
walkę z COVID-19, tym razem bezpośrednio w Małopolsce

Specjalistyczne rękawice jednorazowe trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, a pomoc finalizowana jest właśnie dla Fundacji Rozwoju Pielęgniarstwa w Krakowie – łącznie 168.000 rękawic. Wcześniej rękawice trafiły do Komendy Głównej Policji, a maseczki do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia. Firma zapowiada kolejne akcje wspierające walkę z koronawirusem.

- Przekazaliśmy właśnie Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie 84 tysiące specjalistycznych nitrylowych rękawic jednorazowych z przedłużonym mankietem. Warto pamiętać o tym, że drobne zdarzenia i nasze czyny mogą mieć wielki wpływ na świat. Działania, które są obecnie podejmowane przez przedsiębiorców, zmienią świat na lepsze – podkreśla dr Wiesław Żyznowski, Prezes Zarządu Mercator Medical S.A.

Rękawice nitrylex® complete przekazane krakowskiemu szpitalowi są specjalnie zapakowane, dzięki czemu pracownicy służby zdrowia obniżają ryzyko zakażenia. Otwierając opakowanie, korzystają z bocznych otworów, przez co wyjmują rękawice, pociągając zawsze za mankiet. Dzięki temu unikają kontaktu z częścią roboczą rękawicy.

Z kolei do Fundacji Rozwoju Pielęgniarstwa w Krakowie trafią 84 tysiące rękawic nitrylex® classic. W połowie marca 246 tysięcy takich rękawic trafiło do Komendy Głównej Policji, aby natychmiast wesprzeć bezpieczeństwo pracy policjantów w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. To produkty najwyższej jakości, nieuczulające (w przeciwieństwie do wyrobów z lateksu naturalnego) oraz w pełni chroniące przed bakteriami i wirusami.

Z kolei na początku marca br. Grupa Mercator Medical - lider rynku rękawic i materiałów medycznych jednorazowego użytku - przekazała nieodpłatnie 50 tysięcy jednorazowych masek ochronnych do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia poprzez rządową Agencję Rezerw Materiałowych w Zduńskiej Woli. Przekazane maseczki to najwyższej jakości produkty wykonane z delikatnej i przewiewnej włókniny, która zapewnia wysoki komfort noszenia oraz niski opór powietrza przy zachowaniu funkcji filtracyjnej, co pozwala na ograniczenie i minimalizację ryzyka infekcji drogą kropelkową.

Mercator Medical zapowiada kolejne akcje wspierania walki z koronawirusem w Polsce, które w szczególności będą dotyczyły przekazywania rękawic ochronnych.

 

***

Mercator Medical S.A. z siedzibą w Krakowie to producent i dystrybutor jednorazowych rękawic medycznych, ochronnych i gospodarczych, opatrunków medycznych oraz medycznych produktów z włókniny. Na tych rynkach jest jednym z najważniejszych graczy w Polsce oraz liczącym się podmiotem na arenie międzynarodowej. Historia firmy sięga 1989 roku.

Dzięki budowie drugiej fabryki rękawic w Tajlandii (inwestycja warta 117 mln zł; ostatnia linia produkcyjna oddana we wrześniu 2018 roku) zdolności wytwórcze spółki zwiększyły się o 150% – do 3 mld rękawic rocznie. Wraz z dystrybucją rękawic kupowanych od zewnętrznych dostawców łączny potencjał sprzedażowy Grupy Mercator Medical można szacować na około 5 mld rękawic rocznie. Firma prowadzi dystrybucję bezpośrednią w Polsce, Rosji, Rumunii, Czechach, na Ukrainie, Węgrzech oraz na Słowacji, jak również w Niemczech i we Włoszech. Działalność Mercator Medical ma zasięg globalny – sprzedaż przez lokalnych dystrybutorów odbywa się w blisko 70 krajach na pięciu kontynentach, w tym na rynku USA, a spółka prowadzi ciągłą ekspansję geograficzną.

Od listopada 2013 roku akcje Mercator Medical S.A. są notowane na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mercatormedical.eu

 

Wróć

Nasi klienci