Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Mercator Medical

16.07.2020

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 8 lipca, podwyższyli cenę docelową akcji Mercator Medical do 175,5 zł z 32,5 zł, zachowując rekomendację "kupuj".

Raport sporządzono przy kursie 132 zł. W czwartek o godz. 9.25 za akcję spółki płacono na GPW 152 zł.

"Wyniki finansowe Mercatora za I kw. 2020 roku okazały się dużo wyższe od oczekiwań; EBITDA w wysokości 35,2 mln zł przekroczyła naszą prognozę o 142 proc. Oznacza to, że pozytywny wpływ pandemii jest znacznie większy, niż zakładaliśmy. Ponadto zarząd spółki potwierdził, że pozytywne trendy obserwowane w poprzednim kwartale są kontynuowane, co sugeruje, że skok popytu nie był chwilowy" - napisano.

Analitycy oceniają, że pozytywny wpływ pandemii w pierwszym kwartale ograniczał się do dwóch miesięcy: lutego i marca w segmencie dystrybucji, a w segmencie produkcji nie było go wcale widać, w związku z czym za pierwszy pełny kwartał, którego wyniki znalazły się pod wpływem pandemii, powinno się uznać drugi kwartał. Analitycy prognozują w tym okresie 44,5 mln zł zysku netto i 62,5 mln zł EBITDA.

"Podwyższamy również prognozy finansowe na nadchodzące kwartały, gdyż wygląda na to, że II półrocze może przynieść nadzwyczaj mocne wyniki spółki w następstwie utrzymującego się wysokiego popytu na jednorazowe rękawice podsycanego niepewnością co do postępów pandemii oraz wysoką ich konsumpcją. W rezultacie nasza całoroczna prognoza zysku netto za 2020 rok wzrosła ponad pięciokrotnie do 140,5 mln zł" - napisano w raporcie.

Dodano, że w 2021 r. analitycy oczekują spadku zysku netto o 26 proc. rdr, do 103,5 mln zł.

Pierwsza dystrybucja raportu, którego autorem jest Tomasz Rodak, nastąpiła 9 lipca o godz. 7:20.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy wymagane prawem informacje DM BOŚ. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Depesza pochodzi z pełnej wersji serwisu biznes.pap.pl

 

36639563_Mercator_Medical_3_FU_80_2020_DM_BOS disclaimer prasa.pdf

 

Wróć

Nasi klienci