Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Mercator Medical

19.11.2020

 

Mercator Medical z nowym logotypem i zmianami w ofercie

Grupa Mercator Medical, producent rękawic jednorazowych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku z siedzibą w Krakowie, finalizuje proces rebrandingu, polegający na zmianie logotypu przy zachowaniu dotychczasowej nazwy korporacyjnej. W ślad za zmianą identyfikacji wizualnej, spółka planuje rozszerzenie oferty w segmentach pozamedycznych i na rynku konsumenckim. 

- Systematyczna ekspansja zagraniczna, rozwój portfolio produktów, a także rekordowe wyniki finansowe z pierwszych trzech kwartałów 2020 roku, związane z bardzo korzystną sytuacją rynkową, skłoniły nas do zmian w naszym biznesie i wykorzystania tego szczególnego momentu, w jakim znalazła się nasza organizacja – mówi Wacław Widomski, Dyrektor Marketingu Mercator Medical S.A. - Nasza nazwa korporacyjna nie zmieni się, ale nasza identyfikacja wizualna ulegnie zasadniczej zmianie: z logotypu zniknie słowo „Medical”. Odcinamy je chirurgicznym cięciem, pozostawiając tylko rdzeń, „Mercator” – tłumaczy. W nowym logotypie pierwsze dwie litery nazwy, czyli „me”, oznaczające w języku angielskim słowo „ja”, zostały z dwóch stron otoczone baretkami, które mają symbolizować dłonie, ułożone w chroniącym, troskliwym geście. To właśnie ten opiekuńczy gest stał się punktem wyjścia dla stworzenia logo, które w swojej minimalistycznej formie zawiera szereg najistotniejszych komunikatów marki. Mercator chce nie tylko zapewniać troskliwą opiekę użytkownikom jego produktów, ale również pomagać im dawać to samo swoim podopiecznym.

tl_files/klienci/nowy/Mercator/mm.png

Mercator Medical jest obecny na rynku medycznym od blisko 30 lat, a jego produkty, stanowiące synonim bezpieczeństwa i wysokiej jakości, są powszechnie stosowane w szpitalach, ambulatoriach, gabinetach i klinikach różnych specjalizacji. Obdarzona takim zaufaniem i referencjami marka teraz chce wyjść ze swoim asortymentem poza obszar medyczny, do specjalistów innych branż, m.in. z branży beauty (salony fryzjerskie, kosmetyczne, manicure), do punktów weterynaryjnych czy też do branży HoReCa.

- Chcielibyśmy umożliwić szeroki dostęp do naszych produktów, które do tej pory służyły przede wszystkim najwyższej klasy specjalistom medycznym, aby wszyscy mogli skutecznie zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoje i swoich klientów, a także zapewnić im najwyższą jakość wykonywanej usługi. Co istotne, przy opracowaniu formuł naszych produktów kładziemy duży nacisk na komfort ich użytkowania, dlatego chcemy, żeby były jak druga skóra i nie ograniczały ruchów użytkowników – jesteśmy pewni, że dzięki nim eksperci pozamedyczni będą mogli wygodnie i bez żadnych ograniczeń wykonywać swoje codzienne zadania – dodaje Wacław Widomski.

Równocześnie Grupa pracuje nad stworzeniem linii rękawic, które będą przeznaczone dla gospodarstw domowych i szeroko dostępne w popularnych sieciach handlowych. Te produkty będą chronić przed zabrudzeniami, ułatwiając porządki domowe, obróbkę warzyw i owoców, prace ogrodowe czy majsterkowanie, ale – co jeszcze ważniejsze – będą zabezpieczać przed zakażeniami, zwiększając tym samym bezpieczeństwo użytkownika i jego bliskich.

Niezależnie od sektora i kategorii produktów, marka Mercator nadal będzie synonimem najwyżej jakości i dbałości o innowacyjne i technologicznie zaawansowane rozwiązania. Będzie ona marką parasolową, co oznacza, że wszystkie jej produkty w portfolio będą sprzedawane wyłącznie jako Mercator. Ta zmiana wiąże się również z przyjęciem przez Grupę nowego podejścia do sprzedaży. Jej asortyment ma być łatwiej dostępny, dlatego też spółka zamierza prowadzić szeroko zakrojone działania w obszarze e-commerce.

***

Mercator Medical S.A. z siedzibą w Krakowie to producent i dystrybutor jednorazowych rękawic medycznych, ochronnych i gospodarczych, opatrunków medycznych oraz medycznych produktów z włókniny. Na tych rynkach jest jednym z najważniejszych graczy w Polsce oraz liczącym się podmiotem na arenie międzynarodowej. Historia firmy sięga 1989 roku.

Dzięki budowie drugiej fabryki rękawic w Tajlandii (ostatnia linia produkcyjna oddana we wrześniu 2018 roku) zdolności wytwórcze spółki zwiększyły się o 150% – do ponad 3 mld rękawic rocznie. Wraz z dystrybucją rękawic kupowanych od zewnętrznych dostawców łączny potencjał sprzedażowy Grupy Mercator Medical można szacować na ponad 7 mld rękawic rocznie. Firma prowadzi dystrybucję bezpośrednią w Polsce, Rosji, Rumunii, Czechach, na Ukrainie, Węgrzech oraz na Słowacji, jak również w Niemczech i we Włoszech. Działalność Mercator Medical ma zasięg globalny – sprzedaż przez lokalnych dystrybutorów odbywa się w ponad 70 krajach na pięciu kontynentach, w tym na rynku USA, a spółka prowadzi ciągłą ekspansję geograficzną.

Od listopada 2013 roku akcje Mercator Medical S.A. są notowane na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mercatormedical.eu

 

Wróć

Nasi klienci