Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Mercator Medical

19.11.2020

 

Sprzedaż części akcji Mercator Medical przez członków zarządu nie jest związana z sytuacją i perspektywami spółki. Powodem była zaplanowana dywersyfikacja majątku osobistego - poinformował PAP Biznes członek zarządu Witold Kruszewski.

"W lutym sprzedałem w zaplanowanej wcześniej transakcji część mojego pakietu po kilkanaście złotych za akcję. W ostatnich dniach sprzedałem również tylko część posiadanych akcji. Powodem była zaplanowana dywersyfikacja majątku osobistego, gdyż dotychczas praktycznie wszystkie moje zasoby związane były z Grupą Mercator Medical. Podobnie postąpili dwaj członkowie zarządu - pani Monika Żyznowska wraz z osobą spokrewnioną i pan Dariusz Krezymon" - poinformował PAP Biznes Witold Kruszewski, członek zarządu ds. finansowych.

"Mamy świadomość, że żaden moment nie byłby dobry na przeprowadzenie naszych transakcji, ale były one absolutnie niezwiązane ze spółką, która posiada solidne fundamenty do dalszego dynamicznego rozwoju i jesteśmy głęboko przekonani o jej długoterminowym sukcesie" - dodał.

W czwartek po sesji Mercator Medical opublikował cztery komunikaty dotyczące sprzedaży akcji przez trzech członków zarządu - Witolda Kruszewskiego, Dariusza Krezymona i Monikę Żyznowską - oraz jedną osobę blisko związaną z zarządem - Elżbietę Żyznowską.

Witold Kruszewski sprzedał w dniach 16-19 listopada łącznie 8.386 akcji za 3,77 mln zł. Dariusz Krezymon sprzedał 3.388 akcji za 1,58 mln zł, a Monika Żyznowska 8.709 akcji za 3,97 mln zł. Akcje sprzedała także Elżbieta Żyznowska - 9.871 sztuk za 4,49 mln zł.

Łącznie transakcje objęły 30.354 akcje, co stanowi ok. 0,3 proc. kapitału zakładowego.

Przez ostatnie 5 sesji akcje Mercator Medical potaniały łącznie o prawie 20 proc. Na zamknięciu czwartkowej sesji za jedną akcję spółki płacono 430 zł. (PAP Biznes)

 

Wróć

Nasi klienci