Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Mercator Medical, Wideo

07.09.2020

 

Mercator Medical planuje ekspansję w Europie Zachodniej, szczególnie w Hiszpanii, Niemczech, Francji, we Włoszech i Wielkiej Brytanii. W ujęciu wolumenowym spółka chce rosnąć ponad 20% rocznie; utrzymać ponad 2% udział w rynku produkcji rękawic jednorazowych; oportunistycznie podchodzi do akwizycji, poinformował prezes Wiesław Żyzynowski w rozmowie z Katarzyną Walterską.

Jesteśmy oportunistami akwizycyjnymi. Jeżeli widzimy dobrą okazję – mówiąc w kategoriach biznesowych – coś dobrego, ale niezbyt drogiego, to zawsze się nad tym pochylamy. Ze względu na to, że sam mam doświadczenie, zarówno w sprzedawaniu, jak i w kupowaniu firmy, wiem jak ryzykownym przedsięwzięciem jest przejmowanie, zwłaszcza firmy dystrybucyjnej. Jesteśmy ostrożni i wolimy rolować, transferować za granicę własne kompetencje i rozwijać generycznie – powiedział Żyznowski w rozmowie z ISBnews.TV.

Rozmowa odbyła się podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (2-4 września 2020 r). Agencja ISBnews była patronem medialnym wydarzenia.

Więcej: https://www.isbnews.tv/

 

Wróć

Nasi klienci