Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Orphee

08.10.2012Czas: 8 października 2012 r.

Miejsce: Warszawa

Temat: Prezentacja wizji Grupy Orphee przed planowaną emisją akcji i reorganizacją struktury Grupy Cormay

Goście: 37 analityków i zarządzających

 

Orphee wykreuje dużą wartość dodaną

 

Przejęcie spółki zajmującej się immunologią to kolejny milowy krok dla Grupy Cormay. Uporządkowaniu struktury i kompetencji ma służyć powstanie Grupy Orphee.

 

PZ Cormay postanowił upublicznić swoją spółkę-córkę Orphee, która ma stać się platformą akwizycyjną oraz centrum produkcyjno-dystrybucyjnym całej Grupy Cormay. Szwajcarska marka Orphee ma również stać się marką wiodącą Grupy, zapewniając wzrost wyników dzięki bardzo pozytywnym konotacjom Szwajcarii na rynku medyczno-diagnostycznym.

- Sam rynek diagnostyczny jest niezwykle atrakcyjny. Ma wartość 48 mld USD, obserwujemy na nim pozytywne tendencje i umiarkowaną cykliczność. Co więcej, barier wejścia jest na tyle dużo i nie chodzi tylko o pieniądze, że firmy na nim obecne są w bardzo uprzywilejowanej sytuacjipowiedział zebranym Tomasz Tuora, Prezes Zarządu Orphee S.A.

tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/crm 10.08.2012 (2).JPG tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/crm 10.08.2012 (4).JPG

Dodał, że Orphee jest dobrze pozycjonowaną spółką ze znaczącym udziałem w rynku także dlatego, że silna wewnętrznie firma z siecią dystrybucji w ponad 150 krajach, posiadająca duży potencjał wzrostu w oparciu o przejęcia podmiotów komplementarnych, a jednocześnie to spółka, która dużo zyska dzięki dystrybucji nowego, innowacyjnego analizatora POCT (BlueBox), jaki w połowie 2014 r. Grupa Cormay wprowadzi do masowej sprzedaży na całym świecie.

- Obecnie działamy głównie w zakresie biochemii i hematologii. Brakuje nam immunologii, która stanowi około jedną trzecią rynku. Wraz z nią będziemy pokrywali ponad 70 proc. rynku diagnostycznego. To stwarza zupełnie nowe możliwości sprzedaży i wykorzystania naszej rozwiniętej sieci sprzedażypodkreślił Domingo Dominguez, Członek Zarządu ds. Sprzedaży w Orphee S.A.

- Finalizujemy właśnie przejęcie spółki idealnie pasującej do naszego profilu. Co ważne, jest ona wielkości całej obecnej Grupy Cormay i zajmuje się immunologią, a synergie, jakie zamierzamy uzyskać, wykraczają daleko poza same portfolio produktowe. Oprócz cross-sellingu i zawarcia umów OEM na bazie przejętych technologii, widzimy jeszcze potencjał w ekonomii skali i cięciu kosztów ogólnego zarządu oraz sprzedaży, znacznego zmniejszenia kosztów finansowych w przejmowanym podmiocie w wyniku refinansowania obecnego długu oraz we wspólnych pracach R&Dwyliczał liczne korzyści dla Grupy Prezes Tomasz Tuora.

tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/crm 10.08.2012 (5).JPG tl_files/klienci/nowy/fotorelacje/crm 10.08.2012 (6).JPG

Grupa Cormay ma za sobą bardzo udane akwizycje szwajcarskiej spółki Orphee oraz irlandzkiej Innovation Enterprise. Doświadczenia z procesów ich restrukturyzacji są bardzo cenne.

 

- Przejmując Orphee na początku 2010 r. udowodniliśmy, że mamy know-how na miarę dużego sukcesu. Firma, która stała na skraju bankructwa już po roku zaczęła przynosić zyski. Sprawiliśmy, że nie tylko przychody rosły w trzycyfrowym tempie, ale również bardzo radykalnie ścięliśmy koszty funkcjonowania organizacji, bez uszczerbku dla jakości. Wiemy więc, jak zwiększać efektywność w przejmowanych spółkach i przede wszystkim – na jakie spółki postawićpodkreślił Tadeusz Tuora, Członek Zarządu ds. Finansowych w Orphee S.A.

 

- Oferta akcji Orphee, która sfinansuje przejęcie, jest atrakcyjna dla inwestorów i wniesie bardzo dużo do całej Grupy Cormay. Widzimy duży potencjał w Orphee – powiedział Ryszard Czerwiński, Partner Zarządzający w DM Trigon, który jest oferującym akcje Orphee nowej emisji.

 

Jak wygląda rynek diagnostyki in vitro, jak prezentuje się harmonogram wprowadzenia na rynek BlueBoxa, dlaczego warto postawić na segment POCT, jak wygląda i jak ma wyglądać struktura Grupy Cormay – to tylko część pytań, na które odpowie lektura zamieszczonej poniżej prezentacji.

 

Prezentacja z konferencji [link]

Wróć

Nasi klienci