Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Orphee

23.10.2012

Czas: 22 października 2012 r.

Miejsce: Warszawa

Temat: Prezentacja wizji Grupy Orphee przed planowaną emisją akcji i reorganizacją struktury Grupy Cormay

Goście: 3 dziennikarzy

 

Pierwsza szwajcarska spółka na warszawskiej giełdzie

 

Duże zainteresowanie inwestorów ofertą Orphee nie jest przypadkowe. Przejęcie dużej spółki zajmującej się immunologią wygeneruje istotną wartość dodaną, podobnie jak uporządkowanie struktury i kompetencji wewnątrz całej Grupy Cormay.

 

PZ Cormay postanowił upublicznić swoją spółkę-córkę Orphee, która ma stać się platformą akwizycyjną oraz centrum produkcyjno-dystrybucyjnym całej Grupy Cormay. Szwajcarska marka Orphee ma również stać się marką wiodącą Grupy, zapewniając wzrost wyników dzięki bardzo pozytywnym konotacjom Szwajcarii na rynku medyczno-diagnostycznym.

- Rynek diagnostyczny jest niezwykle atrakcyjny. Ma wartość 48 mld USD, obserwujemy na nim pozytywne tendencje i umiarkowaną cykliczność. Co więcej, bariery wejścia są bardzo duże – pieniądze, czas na opracowanie technologii, patenty, kadra R&D, pomysły... Jak widać, nie chodzi tylko o pieniądze, więc firmy obecne już na rynku, jak Orphee, są w bardzo uprzywilejowanej sytuacjipowiedział zebranym Tomasz Tuora, Prezes Zarządu Orphee S.A.

Dodał, że Orphee jest dobrze pozycjonowaną spółką ze znaczącym udziałem w rynku także dlatego, że to silna wewnętrznie firma z siecią dystrybucji w ponad 150 krajach. Posiada także duży potencjał wzrostu w oparciu o przejęcia podmiotów komplementarnych, a jednocześnie to spółka, która dużo zyska dzięki dystrybucji nowego, innowacyjnego analizatora POCT (BlueBox), jaki w połowie 2014 r. Grupa Cormay wprowadzi do masowej sprzedaży na całym świecie. Przejęcie zachodnioeuropejskiej spółki, zajmującej się immunologią, której wielkość jest porównywalna do obecnej wielkości całej Grupy Cormay. To o tyle istotne, że dopiero taka skala przychodów pozwala osiągnąć najwyższe wyceny wskaźnikowe.

- Mamy już ustalone wszystkie parametry przejęcia i wolę obu stron do finalizacji transakcji. Brakuje jeszcze tylko finansowania. Zapewni je oferta prywatna akcji Orphee, która właśnie się dziejepowiedział Prezes Tuora.

- Zainteresowanie ofertą akcji Orphee jest bardzo duże. Oprócz polskich instytucji i zamożnych inwestorów indywidualnych prowadzimy rozmowy z inwestorami szwajcarskimi czy amerykańskimidodał Tomasz Tuora.

Obecnie Grupa Cormay działa przede wszystkim w zakresie biochemii i hematologii. Wraz z immunologią (ponad 30 proc. rynku), Grupa Cormay pokrywałaby już ponad 70 proc. rynku diagnostycznego.

- Finalizujemy przejęcie spółki idealnie pasującej do naszego profilu. Synergie, jakie zamierzamy uzyskać, wykraczają daleko poza same portfolio produktowe. Oprócz cross-sellingu i zawarcia umów OEM na bazie przejętych technologii, widzimy jeszcze potencjał w ekonomii skali i cięciu kosztów ogólnego zarządu oraz sprzedaży, znacznego zmniejszenia kosztów finansowych w przejmowanym podmiocie w wyniku refinansowania obecnego długu oraz we wspólnych pracach R&Dwyliczał liczne korzyści dla Grupy Prezes Tomasz Tuora.

Debiut Orphee na rynku NewConnect planowany jest na listopad, a w ciągu roku spółka powinna przenieść się na główny parkiet GPW. Orphee będzie pierwszą szwajcarską spółką notowaną na warszawskiej giełdzie.

 

Jak wygląda rynek diagnostyki in vitro, jak prezentuje się harmonogram wprowadzenia na rynek BlueBoxa, dlaczego warto postawić na segment POCT, jak wygląda i jak ma wyglądać struktura Grupy Cormay – to tylko część pytań, na które odpowie lektura zamieszczonej poniżej prezentacji.

Prezentacja z konferencji [link]

 

 

Wróć

Nasi klienci