Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Sonel

06.12.2013

Sonel uhonorowany Nagrodą Innowacyjności

 

W "Dzienniku Gazecie Prawnej" ukazał się wywiad z Krzysztofem Wieczorkowskim, prezesem Sonela. Wywiad odbył się przy okazji otrzymania przez spółkę Nagrody Innowacyjności. Prezes nie ukrywa, że wyróżnienie to wyraz docenienia działań spółki na tle konkurencji. Spółka wygrała z wieloma większymi i bardziej rozwiniętymi przedsiębiorstwami, głównie dzięki systematyczności w rozwijaniu nowoczesnych technologii.

 

Prezes zaznacza, że z roku na rok na badania i rozwój nowych technologii poświęcane są coraz wyższe kwoty. Pozwala to utrzymywać się cały czas przed konkurencją, która również nie stoi w miejscu. Prezes zapewnia, że spółka jest już w stanie produkować mierniki przekraczające swoimi możliwościami obecne potrzeby rynku. Ważne więc jest, aby przy tworzeniu nowych produktów udział brali ich późniejszy użytkownicy. Pozwala to sprzedawać sprzęt najlepiej dopasowany do wymagań elektryków.

 

Podczas wchodzenia na nowe rynki również należy poznać miejscowe potrzeby. Spełnianie oczekiwań użytkowników jest niezbędne podczas budowania pozycji marki na nowym terytoriom. Dlatego spółka rozpoczęła współpracę z bardziej doświadczonym partnerem w nowym dla siebie segmencie rynku. Umowa z chińską firmą Holley Metering ma na celu umożliwić wejście w segment produkcji inteligentnych liczników energii elektrycznej, które mają podbić najpierw polski, a następnie - europejski rynek.

 

Dowiedz się więcej z dodatku do "Dziennik Gazeta Prawna" wydania z dnia 06.12.2013 ze strony E4.

Wróć

Nasi klienci