Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM

06.03.2018

Najlepszy luty w historii TIM SA

Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły w lutym 2018 r niemal 53,74 mln zł. Były tym samym o 21,8% wyższe od osiągniętych w lutym 2017 r. Skumulowane obroty TIM-u po zaledwie dwóch miesiącach 2018 r. znacznie przekroczyły 100 mln zł (111,8 mln zł).

Przychody ze sprzedaży w kanale e-commerce wyniosły w lutym 2018 r. 37,9 mln zł – o 17,3% więcej niż w analogicznym miesiącu 2017 r.

Rok rozpoczęliśmy od najlepszego w historii TIM-u stycznia. Podtrzymujemy ten trend – za nami rekord także lutowych obrotów. Można zatem spodziewać się bardzo dobrego zamknięcia całego pierwszego kwartału, jak i utrzymania pozytywnego trendu wzrostowego w kolejnych miesiącach – przewiduje Piotr Nosal, dyrektor handlowy TIM SA. – Lutowe przychody ze sprzedaży po raz kolejny potwierdzają skuteczność obranego przez TIM modelu działania. Z jednej strony korzystamy na coraz większej liczbie inwestycji – potwierdza to dynamika ogółu przychodów, która po raz pierwszy od wielu miesięcy była w lutym wyższa od dynamiki osiągniętej online. Z drugiej strony, mroźna aura w końcówce lutego nie sprzyjała pracom budowlanym, co jednak nie zachwiało stabilnością i powtarzalnością naszych obrotów, szczególnie w kanale e-commerce. A to tym bardziej daje solidne podstawy do bardzo optymistycznego patrzenia na dalszą część roku – dodaje Piotr Nosal.

 

 ***

TIM SA jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: notowana na New Connect Rotopino.pl S.A.,
EL-IT SA, Sun Electro Sp. z o.o. i 3LP SA. Ostatnia z tych spółek – w 100% należąca do TIM SA – jest operatorem nowoczesnego centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Realizuje ono dostawy zamówień złożonych na TIM.pl bezpośrednio do klienta lub pod wskazany przez niego adres.

Więcej o TIM SA i Grupie Kapitałowej TIM na www.timsa.pl.

 

 

Wróć

Nasi klienci