Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM

04.04.2018

 

Szacowane obroty TIM SA w I kw. 2018 r. wyższe o niemal 20% r/r

Ze wstępnych szacunków wynika, że pod względem przychodów ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą marzec oraz I kwartał 2018 r. były drugimi najlepszymi w całej ponad 30-letniej historii TIM SA. Obroty w marcu wyniosły 64,88 mln zł (+11,6% r/r), zaś w okresie styczeń-marzec 2018 r. przekroczyły 176,72 mln zł (+19,9% r/r).

Szacowane przychody ze sprzedaży w kanale e-commerce wyniosły w marcu 2018 r. niemal 42,53 mln zł – o 3,9% więcej niż w analogicznym miesiącu 2017 r. Sprzedaż online w całym I kw. 2018 r. przyniosła ponad 123,88 mln zł, co oznacza wzrost o 16,6% w stosunku do pierwszych trzech miesięcy 2017 r.

- Lepszy od marca 2018 r. był tylko październik 2017 r., wyższą sprzedaż kwartalną osiągnęliśmy tylko w IV kwartale minionego roku. A przypomnę, że mówimy o miesiącach zimowych, a więc okresie, którego w czasach sprzed zmiany naszego modelu biznesowego w ogóle nie rozważalibyśmy w kategoriach bicia jakichkolwiek rekordów. Sezonowość naszych przychodów ze sprzedaży stała się przeszłością – zauważa Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA. – Rok rozpoczęliśmy od najlepszego w historii stycznia. To samo dotyczy lutego i marca. Boom na rynku inwestycji jest faktem. To wszystko daje nam nie tylko powody do optymizmu, ale i solidny zastrzyk energii do pracy oraz ciągłego ulepszania naszego modelu działania – dodaje Krzysztof Folta.

 

 ***

TIM SA jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: notowana na New Connect Rotopino.pl S.A.,
EL-IT SA, Sun Electro Sp. z o.o. i 3LP SA. Ostatnia z tych spółek – w 100% należąca do TIM SA – jest operatorem nowoczesnego centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Realizuje ono dostawy zamówień złożonych na TIM.pl bezpośrednio do klienta lub pod wskazany przez niego adres.

Więcej o TIM SA i Grupie Kapitałowej TIM na www.timsa.pl.

 


Wróć

Nasi klienci