Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM

05.06.2018

 

E-commerce daje stabilność

 Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły w maju 2018 r. 57,55 mln zł. To wzrost o niemal 10% w stosunku do maja 2017 r. Przychody z kanału e-commerce (42,48 mln zł) wzrosły o 13,4% r/r. Obroty TIM-u po pięciu miesiącach 2018 r. są wyższe o 19,1% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Przychody z kanału online wyniosły w maju 2018 r. 42,28 mln zł. Skumulowane obroty za okres od stycznia do maja 2018 r. przekroczyły 293 mln zł, z czego e-commerce przyniósł 208,5 mln zł.

- Dynamika majowych obrotów odzwierciedla mniejszą liczbę zapytań ofertowych z rynku inwestycji, a to z kolei efekt mniejszej liczby dni roboczych. Cały pierwszy tydzień maja był długim weekendem, miesiąc zakończył się kolejnym świętem, więc poziom miesięcznych przychodów, niemal równych obrotom z kwietnia, uważam za sukces – mówi Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA. – Bez względu na sytuację rynkową przychody z e-commerce rosły swoim rytmem, a ich dynamika kolejny raz przewyższyła wzrost ogółu przychodów. To źródło naszej stabilności, wynikającej z unikalnego na polskim rynku e-commerce hybrydowego modelu sprzedaży, wdrożonego przez TIM już pięć lat temu – dodaje Krzysztof Folta.

 

***

TIM SA jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: notowana na New Connect Rotopino.pl S.A.,
EL-IT SA, Sun Electro Sp. z o.o. i 3LP SA. Ostatnia z tych spółek – w 100% należąca do TIM SA – jest operatorem nowoczesnego centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Realizuje ono dostawy zamówień złożonych na TIM.pl bezpośrednio do klienta lub pod wskazany przez niego adres.

Więcej o TIM SA i Grupie Kapitałowej TIM na www.timsa.pl.

 


Wróć

Nasi klienci