Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM

28.06.2018

TIM stawia na spółkę logistyczną 3LP

TIM ma za sobą rekordowy rok. Obroty w 2017 roku przekroczyły 719 mln zł, a w pierwszych pięciu miesiącach br. obroty grupy sięgnęły już 293,1 mln zł. W rozmowie z red. Barbarą Oksińską prezes Krzysztof Folta opowiada o przyczynach dobrej kondycji zarządzanej przez siebie spółki i o korzystnych perspektywach na przyszłość. Sukces zmiany modelu biznesowego na hybrydowy, oparty na e-commerce, utworzenie magazynu centralnego, uruchomienie sklepu internetowego dają wymierne efekty finansowe. Plany na najbliższy okres to wprowadzenie elektronicznej wymiany informacji z dostawcami i usprawnienie łańcucha dostaw. Chodzi o pełne wykorzystanie potencjału stworzonego w ostatnich latach.

Duże nadzieje prezes Folta wiąże ze spółką logistyczną 3LP. Spółka już teraz jest rentowna na wszystkich poziomach. W I kwartale wypracowała 32-procentowy wzrost przychodów w porównaniu z analogicznych okresem ubiegłego roku. Obecnie 24 proc. przychodów z usług logistycznych generuje z rynku zewnętrznego, ale plany zakładają zwiększenie tego udziału do 30 proc. jeszcze w tym roku. Pomimo tego, że obecnie 3LP nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału, podjęta została decyzja o rozbudowie magazynu, która zwiększy obecną powierzchnię o 10,5 tys. mkw. Widać bowiem możliwości szybkiego zapełnienia powiększonych mocy logistycznych. Zasady tej operacji będą identyczne jak przy ostatniej rozbudowie o 30 tys. mkw. – to deweloper wybuduje nową halę magazynową i wynajmie obiekt.

Na zakończenie rozmowy prezes Folta pokusił się o ocenę kondycji sektora budowlanego. Dane GUS-u mówią o wzrostach w produkcji budowlano-montażowej, jednak pewne symptomy pozwalają spodziewać się załamania tej tendencji. Według prezesa TIM-u kryzys może rozpocząć się już w 2019 roku, kiedy zakończą się w Polsce duże projekty inwestycyjne. I na taką ewentualność przygotowuje zarządzaną przez siebie spółkę.

 - Operacyjnie i finansowo jak najbardziej jesteśmy przygotowani. Nasz pomysł na dalszy rozwój jest wciąż taki sam - ciągłe poszerzanie oferty produktów, pozyskiwanie nowych dostawców i nowych klientów, a także stała praca nad poprawą rentowności. Dzięki sklepowi internetowemu mamy największą ofertę na rynku i tak ją kształtujemy, by osiągać jak najwyższe marże i w jak największym stopniu oderwać się od branży budowlanej. Aktualnie w stałej ofercie magazynowej mamy ponad 74 tys. produktów, a dzięki kanałowi e-commerce każdego dnia odnotowujemy taką liczbę klientów, której nie bylibyśmy w stanie obsłużyć, prowadząc tradycyjne hurtownie. To ogromna wartość, której nasi konkurenci wciąż jeszcze nie mają – zakończył rozmowę Krzysztof Folta.

Więcej : PARKIET (2018-06-28  Str. 6) lub http://www.parkiet.com

 

Wróć

Nasi klienci