Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM

21.11.2018

 

Data: 21 listopada 2018

Miejsce: Warszawa

Temat: Omówienie sytuacji finansowej i biznesowej Grupy TIM po Q3 2018 oraz perspektyw na kolejne okresy

 

Mocny wzrost wyników TIM-u, stopa dywidendy przekracza 15%

 TIM ma za sobą bardzo dobry okres, pokazujący potencjał wzrostu wyników dzięki hybrydowemu modelowi biznesowemu, opartemu w dużej części na e-commerce. Jednostkowe obroty wzrosły w okresie I-III kw. br. o blisko 17%, przekraczając 550 mln PLN.

tl_files/klienci/nowy/TIM/21.11.2018_TIM_2.jpg- Wypracowaliśmy nie tylko wyższą sprzedaż, ale również potrafimy podnosić marżę. W rezultacie notujemy wielokrotnie wyższe wyniki niż rok temu. Obecny poziom obrotów w e-sklepie daje nam już poczucie bezpieczeństwa i jest mocną bazą do dalszego wzrostu – powiedział Krzysztof Folta, Prezes Zarządu TIM S.A.

Tak dobre rezultaty finansowe TIM-u - wzrost EBITDA o 205% rdr, do 12,5 mln PLN, a zysku netto o 682% rdr, do 7,6 mln PLN – uruchomiły wszystkie przewidziane premie dla pracowników, co widać we wzroście kosztów wynagrodzeń.

- Stawiamy w wynagradzaniu na część zmienną, co jest motywujące. Dbamy jednak również o zadowolenie także pozostałych trzech grup interesariuszy. Pracownicy są zadowoleni z premii, dostawcy są zadowoleni z realizacji targetów, klienci są dopieszczeni ofertą i ich liczba rośnie. Mamy zatem tez coś dla akcjonariuszy, dla właścicieli, czyli dywidendę – podkreślił Prezes Folta.

Po kilku latach przerwy spółka wypłaci 20 grudnia 1 zł zaliczkowej dywidendy na akcję, co przy dzisiejszym kursie oznacza stopę dywidendy na poziomie aż 15,5%.

tl_files/klienci/nowy/TIM/21.11.2018_TIM_3.jpgPatrząc na wyniki skonsolidowane, należy zauważyć wzrost biznesu logistycznej spółki 3LP. Mocno rośnie wykorzystanie jej potencjału przez klientów zewnętrznych, a pozyskane nowe kontrakty zapewniają dalszy wzrost.

- Grupa TIM korzysta na dźwigni operacyjnej oraz przejściu spółki 3LP w bardziej dojrzałą fazę działalności. W rezultacie wynik EBITDA za trzy kwartały to 23,8 mln PLN, cztery razy więcej niż rok wcześniej. Wynik netto poprawił się o blisko 14 mln PLN – podkreślił Piotr Tokarczuk, Członek Zarządu ds. Finansowych w TIM S.A.

Wskazał, że w rachunku przepływów pieniężnych warto zauważyć wpłynięcie 5 mln PLN zwrotu VAT dla 3LP (część operacyjna), natomiast w części inwestycyjnej widoczny jest zakup akcji Rotopino (6,5 mln PLN). Jednocześnie należy zwrócić uwagę, że w tym roku poprzez rachunek wyników jest już rozliczone w TIM-ie 2,5 mln PLN wydatków IT, które wcześniej były kapitalizowane w bilansie. Dlatego też w ujęciu porównawczym wzrost wyników rok do roku jest realnie jeszcze wyższy.

 

Linki:

Prezentacja z konferencji - link

Informacja prasowa nt. wyników Q3 2018 - link

Raport okresowy Grupy TIM za Q3 2018 - link

 

 


Wróć

Nasi klienci