Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM

04.12.2018

 

70 milionów po raz drugi, czyli listopad 2018 r. w TIM SA

 Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły w listopadzie 2018 r. niemal 71,2 mln zł wobec 64,58 mln zł w listopadzie 2017 r. (+10,3% r/r). To drugi z rzędu i drugi w historii TIM SA miesiąc, w którym przychody ze sprzedaży spółki przekroczyły 70 mln zł. Po 11 miesiącach 2018 r. obroty spółki sięgnęły niemal 700 mln zł (699,24 mln zł, +15,5% r/r).

Przychody z kanału online wyniosły w listopadzie 2018 r. 49,39 mln zł (+8,3% r/r), zaś od początku roku – już prawie 0,5 mld zł (495,32 mln zł, +15,0% r/r).

- W ponownym przekroczeniu bariery 70 milionów złotych nie przeszkodziła nam nawet mniejsza niż pierwotnie zakładana liczba dni roboczych w listopadzie. TIM to dobrze naoliwiona i rozpędzona machina sprzedażowa – mówi Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA. – Jako pionier e-commerce w branży elektrotechnicznej mamy świadomość, że konkurencja nie śpi i wyciąga wnioski z naszych doświadczeń. Mamy ten komfort, że nasz model biznesowy działa już bardzo dobrze, nie musimy nikogo naśladować czy wykonywać gwałtownych ruchów, lecz skupiamy się na spokojnym doskonaleniu naszego sposobu działania. Sądzę, że jeszcze wiele razy zaskoczymy rynek, ku zadowoleniu naszych klientów – dodaje Krzysztof Folta.

 

***

TIM SA jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: notowana na New Connect Rotopino.pl S.A.,
Elit SA i 3LP SA. Ostatnia z tych spółek – w 100% należąca do TIM SA – jest operatorem nowoczesnego centrum logistycznego
w podwrocławskich Siechnicach. Realizuje ono dostawy zamówień złożonych na TIM.pl bezpośrednio do klienta lub pod wskazany przez niego adres.

Więcej o TIM SA i Grupie Kapitałowej TIM na www.timsa.pl.

 

Wróć

Nasi klienci