Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM

03.01.2019

 

Najlepsze roczne obroty w historii TIM SA

 Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów w 2018 r. wyniosły ponad 753 mln zł - o 14,4% więcej niż 2017 r. To najwyższy poziom rocznych przychodów od powstania TIM-u w 1987 r.

Kanał e-commerce przyniósł przez 12 miesięcy minionego roku niemal 534 mln zł (+14,2% r/r), co oczywiście także stanowi najlepszy wynik od uruchomienia przez TIM e-sklepu w 2013 r.

Grudniowe przychody ze sprzedaży online wyniosły według szacunków 38,26 mln zł, co oznacza wzrost o 4,6% w stosunku do grudnia 2017 r.  Natomiast całkowita wartość obrotów w grudniu 2018 r. przekroczyła 53,81 mln zł, co stanowi wzrost o 1,6% w porównaniu z grudniem 2017 r.

– Rok 2018 zakończył się najlepszym w historii TIM-u kwartałem, w którym dwukrotnie przekroczyliśmy granicę 70 milionów złotych miesięcznych przychodów ze sprzedaży. Kanał e-commerce wygenerował 71% naszych rocznych obrotów i stanowi podstawę do dalszego, stabilnego rozwoju spółki w nowym roku. To daje nam spokój i odwagę do działania w obliczu coraz wyraźniejszych oznak spowolnienia gospodarczego. Po ponad pięciu latach od uruchomienia naszego e-sklepu sprzedaż online staje się w branży elektrotechnicznej standardem, a nie czymś wyjątkowym. Mam satysfakcję, że to od TIM-u wszystko się zaczęło. Jest w nas ambicja i potencjał, by nadal wyznaczać trendy na rynku  – mówi Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA.

 

***

TIM SA jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: Rotopino.pl S.A. (notowana na NewConnect)  i 3LP SA. Druga z tych spółek jest operatorem nowoczesnego centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Realizuje ono dostawy zamówień złożonych na TIM.pl bezpośrednio do klienta lub pod wskazany przez niego adres.

Więcej o TIM SA i Grupie Kapitałowej TIM na www.timsa.pl.

 

Wróć

Nasi klienci