Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM

05.02.2019

 

Pierwszy taki styczeń w TIM SA

 Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły w styczniu 2019 r. ponad 63,6 mln zł wobec 58,11 mln zł w styczniu 2018 r. (+9,5% r/r).

To pierwszy styczeń w historii TIM-u, w którym miesięczne obroty przekroczyły – i to znacznie – 60 mln zł. Szacowane obroty w kanale e-commerce w styczniu 2019 r. wyniosły z kolei 46,89 mln zł (+7,9% r/r).

- Pierwszy tydzień nowego roku, w którym nie wszyscy pracowali pełną parą, do tego zima… W poprzednim modelu działania byłoby to zapewne uzasadnienie chwilowej zadyszki, a nawet spadku formy. Tymczasem hybrydowy TIM konsekwentnie rośnie. Dodatkowo styczeń 2019 r. okazał się o ponad 18% lepszy od grudnia 2018 r. To dopiero drugi taki przypadek w historii, bowiem do 2017 r. styczniowe obroty zawsze były niższe od osiągniętych miesiąc wcześniej. Ta zmiana bardzo mnie cieszy i pozytywnie nastraja na kolejne miesiące – komentuje Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA.

 

***

TIM SA jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: Rotopino.pl S.A. (notowana na NewConnect)  i 3LP SA. Druga z tych spółek jest operatorem nowoczesnego centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Realizuje ono dostawy zamówień złożonych na TIM.pl bezpośrednio do klienta lub pod wskazany przez niego adres.

Więcej o TIM SA i Grupie Kapitałowej TIM na www.timsa.pl.

 

Wróć

Nasi klienci