Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM

05.03.2019

 

W TIM-ie wiosna już w lutym

 Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły w lutym 2019 r. ponad 57,8 mln zł. W porównaniu z lutym 2018 r. oznacza to wzrost o 7,6%. Po dwóch miesiącach 2019 r. obroty TIM-u przekroczyły już 121,4 mln zł (+8,5% r/r).

Szacowane przychody ze sprzedaży online wyniosły w lutym 2019 r. 42,08 mln zł, a dynamika w kanale e-commerce była wyższa (+11,0% r/r) od dynamiki całkowitej sprzedaży.

- Luty to najkrótszy miesiąc w roku oraz okres urlopowy ze względu na ferie zimowe. Warunki atmosferyczne zazwyczaj nie sprzyjają też prowadzeniu inwestycji budowlanych, choć z tym ostatnim czynnikiem nie było w tym roku aż tak źle. Niemniej jednak jest to zazwyczaj miesiąc z najniższymi obrotami w całym roku. Tymczasem tegoroczny luty pod względem przychodów okazał się w TIM-ie nawet lepszy od maja 2018 r. (57,56 mln).  Można zatem powiedzieć, że początek wiosny już za nami i każdy kolejny miesiąc powinien przynieść jeszcze bardziej satysfakcjonujące nas poziomy obrotów – mówi Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA.

 

***

TIM SA jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: Rotopino.pl S.A. (notowana na NewConnect)  i 3LP SA. Druga z tych spółek jest operatorem nowoczesnego centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Realizuje ono dostawy zamówień złożonych na TIM.pl bezpośrednio do klienta lub pod wskazany przez niego adres.

Więcej o TIM SA i Grupie Kapitałowej TIM na www.timsa.pl.

 

Wróć

Nasi klienci