Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM

04.04.2019

 Ponad 191 mln zł szacowanych obrotów TIM SA w I kw. 2019 r.

Ze wstępnych szacunków wynika, że pod względem przychodów ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą wynika, że za nami najlepszy marzec i najlepsze pierwsze trzy miesiące roku w historii TIM-u. Obroty w marcu wyniosły 69,7 mln zł (+7,4% r/r), zaś w okresie styczeń-marzec 2019 r. przekroczyły 191,1 mln zł (+8,1% r/r).

Szacowana dynamika wzrostu w kanale e-commerce była jeszcze wyższa: +13% r/r w marcu 2019 r. (48,06 mln zł) i +10,6% r/r w całym I kwartale 2019 r. (137,04 mln zł).

– Miesiące zimowe w czasach sprzed zmiany naszego modelu biznesowego były czasem zastoju, przeczekania. Tymczasem marzec 2019 r. był pod względem obrotów trzecim najlepszym miesiącem w historii TIM-u. Pory roku nie stanowią więc dla nas większego ograniczenia, a na kalendarz patrzymy głównie przez pryzmat dni roboczych w danym miesiącu, gdyż to rzeczywiście przekłada się na wysokość obrotów – komentuje Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA. – Coraz rzadziej spoglądamy w przeszłość, w czasy sprzed uruchomienia TIM.pl. Historia jest ważna, przyszłość jest ciekawsza. A my wiemy, w którym kierunku chcemy się rozwijać, by bić kolejne rekordy – zapewnia Krzysztof Folta.

 

 ***

TIM SA jest największym hurtowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych w Polsce (według miesięcznika „Elektrosystemy”,
nr 11/2018). Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. TIM stawia na omnichannel - sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur
i przedstawicieli handlowych.

Przez ćwierć wieku TIM sprzedawał wyłącznie za pośrednictwem ogólnopolskiej sieć hurtowni elektrycznych. W 2013 r. firma zmieniła model biznesowy, stawiając na e-commerce i sprzedaż poprzez TIM.pl. To najprawdopodobniej największa taka transformacja cyfrowa w polskim handlu B2B.

Strategia TIM-u jest oparta na połączeniu wieloletniej wiedzy o rynku, którą posiadają przedstawiciele handlowi, z technologiami
e-commerce (tzw. hybrydowy model sprzedaży). W 2018 r. 71% obrotów spółki (tj. 534 z 753 mln zł) pochodziło ze sprzedaży online.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: Rotopino.pl S.A. (e-sklepy z elektronarzędziami
w Polsce i Europie Zachodniej) i 3LP SA. Druga z tych spółek jest operatorem centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Obiekt specjalizuje się w obsłudze podmiotów (także spoza Grupy TIM) działających w sektorze e-commerce.

Więcej o TIM SA i Grupie Kapitałowej TIM na www.timsa.pl.

 

Wróć

Nasi klienci