Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM

07.05.2019

Ćwierć miliarda obrotów TIM SA po czterech miesiącach 2019 r.

 Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów od stycznia do kwietnia 2019 r. wyniosły łącznie 251,8 mln zł wobec 235,6 mln zł rok wcześniej (+6,9% r/r). Kwiecień 2019 r. jest pierwszym kwietniem w historii firmy, w którym szacowane obroty przekroczyły 60 mln zł, osiągając poziom 60,7 mln zł (+3,1% r/r).

Suma szacowanych przychodów ze sprzedaży online wyniosła w pierwszych czterech miesiącach 2019 r. 180,5 mln zł (+8,6% r/r). W samym kwietniu 2019 r. kanał e-commerce przyniósł 43,5 mln zł (+2,7% r/r).

- Trzy z czterech miesięcy 2019 roku zamknęliśmy z obrotami przekraczającymi 60 milionów złotych. W kwietniu osiągnęliśmy to pomimo okresu świątecznego i majówki, która dla wielu klientów rozpoczęła się wraz z ostatnim weekendem kwietnia. To kolejne potwierdzenie zdolności TIM-u do osiągania wzrostów także przy mniej sprzyjających uwarunkowaniach rynkowych, jak mniejsza liczba dni roboczych – mówi Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA.

 

 ***

TIM SA jest największym hurtowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych w Polsce (według miesięcznika „Elektrosystemy”,
nr 11/2018). Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. TIM stawia na omnichannel - sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur
i przedstawicieli handlowych.

Przez ćwierć wieku TIM sprzedawał wyłącznie za pośrednictwem ogólnopolskiej sieć hurtowni elektrycznych. W 2013 r. firma zmieniła model biznesowy, stawiając na e-commerce i sprzedaż poprzez TIM.pl. To najprawdopodobniej największa taka transformacja cyfrowa w polskim handlu B2B.

Strategia TIM-u jest oparta na połączeniu wieloletniej wiedzy o rynku, którą posiadają przedstawiciele handlowi, z technologiami
e-commerce (tzw. hybrydowy model sprzedaży). W 2018 r. niemal 71% obrotów spółki (tj. 532,8 z 751,5 mln zł) pochodziło ze sprzedaży online.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: Rotopino.pl S.A. (e-sklepy z elektronarzędziami
w Polsce i Europie Zachodniej) i 3LP SA. Druga z tych spółek jest operatorem centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Obiekt specjalizuje się w obsłudze podmiotów (także spoza Grupy TIM) działających w sektorze e-commerce.

Więcej o TIM SA i Grupie Kapitałowej TIM na www.timsa.pl.

 

Wróć

Nasi klienci