Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM

17.02.2020

Prezes Folta: kontrakt z IKEA otwiera drzwi do Skandynawii

W obszernym wywiadzie w Parkiet TV Krzysztof Folta, prezes Grupy TIM, opowiada o sytuacji w branży budownictwa, jej korelacjach z sektorem dystrybutorów elektrotechnicznych i funkcjonowaniu zarządzanego przez siebie przedsiębiorstwa. Mająca miejsce pięć lat temu zmiana modelu biznesowego Grupy na hybrydowy, oparty o e-commerce, przynosi zamierzone efekty – widoczne uniezależnienie się od kondycji w budownictwie i generowanie ponadprzeciętnych wyników pomimo spowolnienia w branży budowlanej. Konsekwentnie realizowana jest ogłoszona rok temu strategia TIM-u do roku 2021. Trwa wdrażanie nowych modeli handlowych (m. in. Dropshipping i market place).

Spółka logistyczna 3LP, określana jako czarny koń Grupy, podpisała prestiżowy kontrakt z IKEA. Było to poprzedzone długim procesem integrowania systemów, ale już III kwartał 2019 r. pokazał jak duży potencjał niesie ze sobą ta współpraca. Warto podkreślić, że TIM jest jedyną zewnętrzną firmą logistyczną posiadającą audyt całej Grupy IKEA. To z jednej strony pozwala teoretycznie obsługiwać z Siechnic obszar o promieniu 350 km, a więc Pragę, Drezno czy Berlin, z drugiej zaś strony jest samo w sobie doskonałą wizytówką, otwierającą drogę do kolejnych dużych zleceń.

W rozmowie padło również pytanie o przeprowadzany przegląd opcji strategicznych Grupy. Prezes Folta podkreślił swoje niezadowolenie znacznym niedowartościowaniem walorów spółki na GPW. Nawet ostatnie rekomendacje analityków wyceniły akcje spółki na znacznie wyższym poziomie. Prezes zapowiedział przedstawienie wyniku przeglądu opcji strategicznych w kwietniu, przy okazji publikacji wyników za 2019 rok.

Zapytany o możliwość pozyskania dla firmy dużego, zagranicznego inwestora Prezes Folta odpowiedział:

 - Od kilku lat jesteśmy największym dystrybutorem w Polsce i trudno, żeby przynajmniej gracze europejscy nas nie zauważali. Ja nie szukam kupca. Odnoszę jednak wrażenie, że co kwartał nasze wyniki są bardzo uważnie śledzone.

Wywiad dostępny na: https://www.parkiet.com/

 

Wróć

Nasi klienci