Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM

02.10.2020

III kw. 2020 r. najlepszym w historii TIM SA, wrześniowy rekord przychodów z e-commerce

Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły we wrześniu 2020 r. prawie 84,2 mln zł (+16,4% rdr.), a w III kwartale 2020 r. – 241,2 mln zł (+16% rdr.). Wrzesień to drugi najlepszy miesiąc, zaś cały III kwartał – rekordowy kwartał w prawie 33-letniej historii TIM-u.

Szacowane przychody ze sprzedaży po 9 miesiącach 2020 r. osiągnęły rekordowe 675,4 mln zł (+14,8% rdr.),  z czego 71% przyniosła sprzedaż online. Wrzesień 2020 r. był najlepszy w historii pod względem wartości obrotów wygenerowanych przez kanał e-commerce (59,6 mln zł, +23,3% rdr.), którego udział w ogóle wrześniowych przychodów ze sprzedaży wyniósł 70,8%.

Tydzień temu w konkursie e-Commerce Polska awards 2020 zwyciężyliśmy w kategorii „Best in e-commerce B2B”. Cieszy mnie, że ocenę jurorów – profesjonalistów z branży e-commerce – potwierdzają nasi klienci swoimi decyzjami zakupowymi. Dynamicznie rosnące obroty to także efekt znakomitej pracy całego TIM-u i 3LP. Zarówno naszym klientom, jak i pracownikom serdecznie dziękuję – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – Jesień to tradycyjnie czas najwyższego popytu na asortyment elektrotechniczny, dlatego zakładam, że najlepsze w tym roku jeszcze przed nami. Tych, którzy jeszcze zastanawiają nad założeniem konta na TIM.pl, zachęcam do sprawdzenia, jak działa machina sprzedażowa najlepszego biznesu e-commerce B2B w Polsce – dodaje Krzysztof Folta.

 

***

TIM SA jest największym hurtowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych w Polsce (według miesięcznika „Elektrosystemy”, nr 5/2020). Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. TIM stawia na omnichannel - sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych.

Przez ćwierć wieku TIM sprzedawał wyłącznie za pośrednictwem ogólnopolskiej sieć hurtowni elektrycznych. W 2013 r. firma zmieniła model biznesowy, stawiając na e-commerce i sprzedaż poprzez TIM.pl. To najprawdopodobniej największa taka transformacja cyfrowa w polskim handlu B2B.

Strategia TIM-u jest oparta na połączeniu wieloletniej wiedzy o rynku, którą posiadają przedstawiciele handlowi, z technologiami e-commerce (tzw. hybrydowy model sprzedaży). W 2019 r. ponad 70% obrotów spółki (tj. 561,3 z 798,4 mln zł) pochodziło ze sprzedaży online.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: Rotopino.pl S.A. (e-sklepy z elektronarzędziami w Polsce i Europie Zachodniej) i 3LP SA. Druga z tych spółek jest operatorem centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Obiekt specjalizuje się w obsłudze podmiotów (także spoza Grupy TIM) działających w sektorze e-commerce.

Więcej o TIM SA i Grupie Kapitałowej TIM na www.timsa.pl.

 

Wróć

Nasi klienci