Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM

27.11.2020

 

Prezes TIM-u Krzysztof Folta gościem TV Biznes24

Grupa TIM, największy dystrybutor artykułów elektrotechnicznych w Polsce, ma za sobą rekordowe trzy kwartały, zarówno, jeśli chodzi o wyniki ze sprzedaży, jak i wskaźniki na poziomie jednostkowym i skonsolidowanym (w Grupie znajduje się logistyczne 3LP). W programie telewizji Biznes24 Prezes Folta wyjaśnia, co przyczyniło się do tak spektakularnych sukcesów.

Trudny dla wielu okres pandemii sprzyja Grupie TIM. Właśnie teraz wyraźnie widać, jak dobrym pomysłem była zmiana modelu biznesowego w 2014 roku na hybrydowy, w większości oparty o sprzedaż online. Pandemia i związany z nią lockdown spowodowały wzrost liczby klientów w obszarze e-commerce. Co więcej, TIM jako firma technologiczna doskonale odnalazł się w trybie pracy zdalnej, a efektywność pracowników jest co najmniej tak dobra jak w modelu klasycznym.

Dobre wyniki pozwalają generować większe zasoby gotówki. To z kolei przekłada się na zwiększenie zasobów magazynowych i rozszerzanie asortymentu. Pozwala to z optymizmem patrzeć na wyniki kolejnych kwartałów.

W dalszej części rozmowy Krzysztof Folta poinformował o warunkowej sprzedaży Rotopino.pl na rzecz Oponeo za cenę 35 mln zł. Rotopino jest największym dystrybutorem elektronarzędzi w obszarze e-commerce B2C, sprzedającym ponad 40 proc. swoich produktów za granicą. Sprzedaż tej spółki została podyktowana odmiennym modelem prowadzenia biznesu niż ten, w jakim chce podążać Grupa TIM (e-commerce B2B). Obecnie główna uwaga skierowana jest na rozwój 3LP, spółki logistycznej, świadczącej usługi dla klientów biznesowych w obszarze e-commerce.

Prezes Folta zakończył rozmowę informacją o dywidendzie:

 - Dywidenda jest już rekomendowana, to 1,20 zł za akcję. Wypłata 30 grudnia br. To bardzo dobra inwestycja. Przy dzisiejszej cenie to jest kosmos – podkreślił Krzysztof Folta.

 

Wróć

Nasi klienci