Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM, Wideo

28.03.2017

 

Data: 28 marca 2017 roku

Miejsce: Warszawa

Temat: Omówienie sytuacji Grupy TIM po zakończeniu roku 2016 oraz perspektyw na przyszłość


 TIM zasłużył na miano gwiazdy GPW

TIM ma za sobą rok z rekordowym poziomem obrotów i pierwszym od 2014 roku zyskiem na sprzedaży przy jednocześnie niezwykle niskim (jedynie 0,7%) poziomie należności przeterminowanych >30 dni – więcej można przeczytać tutaj [LINK]. To wszystko w sytuacji, kiedy produkcja budowlano-montażowa spadała w dwucyfrowym tempie, a jej nominalna wartość zeszła poniżej roku 2013, dotychczas uważanego za najsłabszy w ostatnich latach.tl_files/klienci/nowy/TIM/28.03.2017_TIM_2.jpg

- Dzięki zmianie modelu biznesowego na hybrydę w oparciu o duże wykorzystanie narzędzi e-commerce znacznie odstroiliśmy się od sektora budownictwa. Recesję zobaczyliśmy właściwie tylko w postaci niższej średniej wartości linijki zamówienia o 3%, czyli 4 zł. Gdyby nie ten efekt, przychody mielibyśmy jeszcze o przynajmniej 12 mln zł wyższe. Obecne wyniki dobrze pokazują już jednak kierunek, jaki obraliśmy – powiedział zebranym Krzysztof Folta, Prezes Zarządu TIM SA.

- W trakcie roku 2016 zwiększyliśmy marżę na pracownika sieci sprzedaży o 19%, do 630 tys. zł. Naszym celem jest 1 mln zł. Natomiast w e-sklepie dążymy do jak najszybszego trwałego przekroczenia pułapu 2 mln zł dziennego obrotu – dodał Prezes Folta.

Przypomniał, że TIM z powodzeniem stosuje strategię tzw. długiego ogona, dynamicznie zwiększając portfolio produktowe. Już na koniec zeszłego roku na magazynie było ponad 74 tys. indeksów produktowych, a w ofercie znajduje się dwa razy tyle. tl_files/klienci/nowy/TIM/28.03.2017_TIM_3.jpg

- Tak jak w uznawanych za najbardziej innowacyjne firmy, tak i u nas przyjęliśmy, że produkty wprowadzone do oferty w ostatnich 36 miesiącach mają stanowić ponad 20% sprzedaży. Tak właśnie jest, a nowe produkty i rosnąca liczba klientów są naszymi motorami wzrostu – powiedział Prezes Krzysztof Folta.

TIM stawia również na nowoczesną logistykę, w którą inwestuje pokaźne kwoty. Przepustowość magazynu centralnego rośnie w bieżącym roku, ale już w zeszłym spółka wysyłała miesięcznie po 300 tys. linijek zamówień, co przekładało się na około 85 tys. wysyłek paczek i palet.

Osiągnięcia TIM-u i osobiście Prezesa Folty zostały w bieżącym miesiącu nagrodzone statuetką „Byki i Niedźwiedzie” dla najlepszej spółki indeksu sWIG80 (konkurs Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”).

 

Linki:

Prezentacja z konferencji - LINK

Raport okresowy Grupy TIM za 2016 r. - LINK

Raport okresowy jednostkowy TIM SA za 2016 r. - LINK

Informacja prasowa nt. wyników roku 2016 - LINK

 


Wróć

Nasi klienci