Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM, Wideo

24.05.2018

 

Data: 24 czerwca 2018 roku

Miejsce: Warszawa

Temat: Omówienie sytuacji biznesowej i finansowej Grupy TIM po Q1 2018 oraz perspektyw na kolejne okresy

 

TIM rozpędza się, podobnie logistyczna spółka-córka 3LP

 

tl_files/klienci/nowy/TIM/24.05.2018_TIM_2.jpgGrupa TIM ma za sobą najlepszy pierwszy kwartał pod względem przychodów – blisko 194 mln PLN (+18% rdr) [więcej tutaj link], a jednocześnie zanotowała skokową poprawę wyników. Rezultat EBITDA za okres styczeń-marzec 2018 roku był ponad 6-krotnie wyższy niż rok wcześniej (5,6 mln PLN), a zysk przed opodatkowaniem to 2,9 mln PLN, co oznacza wzrost o ponad 4,7 mln PLN. Wynik netto wzrósł o 3,8 mln PLN, do 2,4 mln PLN.

- TIM potrafi zarządzać portfelem produktów, a w rezultacie podnosi marże wraz ze wzrostem przychodów. To olbrzymi sukces. Osiągnęliśmy też stabilny udział sprzedaży e-commerce rzędu 70% – skomentował Krzysztof Folta, Prezes Zarządu TIM S.A.

- Bardzo mocny wzrost EBITDA w I kw. wynika głównie ze wzrostu marzy brutto na sprzedaży i wzrostu sprzedaży. Koszty były jednocześnie relatywnie niższe rok do roku. Co ważne, rentowna jest każda ze spółek grupy, w tym logistyczna spółka 3LP, która skutecznie pozyskuje nowych klientów zewnętrznych – dodał Piotr Tokarczuk, Członek Zarządu ds. Finansowych w TIM S.A.

tl_files/klienci/nowy/TIM/24.05.2018_TIM_3.jpgPerspektywy TIM-u, największego dystrybutora materiałów elektrotechnicznych w Polsce, są przy tym optymistyczne. Spółce zdecydowanie sprzyja ożywienie w branży budowlanej, która zgłasza coraz wyższy popyt na asortyment TIM-u , w którym znajduje się ponad 74 tys. produktów (najszerszy asortyment w Polsce).

- Wyniki pierwszego kwartału dobrze wróżą na przyszłość. W naszej branży zazwyczaj ten kwartał jest sezonowo najgorszy. Zatem jeśli już teraz osiągamy wyniki, które wcześniej notowaliśmy dopiero w kolejnych kwartałach roku, to dobrze wróży to na następne miesiące tego roku - powiedział Prezes Folta.

Linki:

Informacja prasowa - link

Prezentacja z konferencji - link

Raport okresowy - link

 

 

 

 

Wróć

Nasi klienci